Skip to main content

AccessTr.neT

Access Ve Ocr

Access Ve Ocr

Üstadım,

Fikirleriniz bana ışık tuttu. Sizin de bahsettiğiniz gibi component ve kütüphaneleri kullanmak gerekli. Ancak, o kütüphanelerin nasıl kullanılacağına dair çok bir fikrim yok. Temelde yapmak istediğimiz şey tam da sizin bahsettiğiniz üzere...

1. Hard copy faturaların taranıp abby gibi program aracılığı ile ocr dan geçirilmesi ya da Access kütüphanesinde buna benzer bir özellik varsa, Access içinde ocr dan geçirmek.
2. Ocr sonrası ilgili alanların (müşteri adı, ünvan, vergi daire, no, toplam, kdv, genel toplam vb. gibi) Access te ilgili alana bilginin akmasının sağlanması,
3. Faturanın Access içinde veya dışında açılarak göz ile Access alanlarına atılan verinin faturadaki ile uyuşup uyuşmadığının kontrolü,
4. Kaydet düğmesi ile veritabanına aktarılması,

Ben fotokopi firmasında çalışıyorum. Bu işe benzer bir iş yapmıştım. Makine üzerinden alınan hard copy sayaçları sisteme aktarmak üzere bir çalışma başlatmıştım. Sayaç sayfasını ocr dan geçirip mono ve renkli sayaçların Access e aktarılası yönünde çalışmam oldu. Bu forumda da destek verdiler. Ekte, paylaşıyorum. (Temelde istediğim iş ile aynı şey, aslında)

İncelerseniz sevinirim.
Desteğiniz ve fikirleriniz bana ışık tuttu.
Teşekkür ederim. Saygılarımla,

*** Dosyayı yükleyemedim.
Teşekkürler,
Saygılarımla,

Power BI İş Analitiği Danışmanı

Ali Yüzen

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Access Ve Ocr - Yazar: aliyuzen - 11/03/2019, 17:05
Cvp: Access Ve Ocr - Yazar: aliyuzen - 14/03/2019, 09:11