Skip to main content

AccessTr.neT

Aynı Metin Alanında Resim Ve Yazacağım Açıklama Yazısını Birlikte Gösterme

Aynı Metin Alanında Resim Ve Yazacağım Açıklama Yazısını Birlikte Gösterme

Çözüldü #1
     Merhaba sayın hocalarım. Access de yapmış olduğum bir uygulamada sizlerin paylaşımlarıyla baya bir yol katettim.Fakat Access ve kod bilgim yeterli düzeyde olmadığı için uygulamada yapmak istediğim bazı hususlar için yardımınızı rica ediyorum.Uygulamada olay arşivi oluşturmaya çalışıyoruz.Form olarak hazırladığım bu alanda kişi bilgilerini girdikten sonra ifade  metin alanı oluşturmak istiyoruz.
      Bu alan ile ilgili bir kaç sorumu ve yardım istediğim konuları sırasıyla yazacağım.
  1. Olaya bağlı kişi ile ifade verenleri ayrı tabloda mı oluşturmam ve ilişki kurmam mı gerekir ?

2. İfadesi alınan kişinin ifade bilgileri ile resmini aynı metin alanında  gösterebilir miyiz ? Bunu nasıl yapabiliriz?

3. Aynı olayla ilgili birden fazla kişiden alınan ifadeleri ve resimleri bu metin alanına sırasıyla girebilir miyiz? Yoksa  her bir ifade ve resim için alt form mu kullanmam gerekir?Bunu nasıl yapabiliriz?

4. Word belgesinde tutmuş olduğumuz ifade tutanakları ve resimleri, word belgesinde seçerek sürükle bırak yada kopyala yapıştır şeklinde bu ifade alanına ekleyebilir miyiz? Ekleyebilirsek bunu nasıl yapabiliriz?

5. Aynı şekilde kişilerle ilgili gelen pdf formatındaki bilgileri de yanlarına açıklama yazarak aynı metin alanında göstermek istiyoruz.Bunu nasıl yapabiliriz?

Ekte yapmak istediğimi çizip resim olarak ekledim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

[Resim: do.php?img=9898]

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Aynı Metin Alanında Resim Ve Yazacağım Açıklama Yazısını Birlikte Gösterme - Yazar: suayip - 20/03/2020, 03:42
Task