Skip to main content

AccessTr.neT M.


Etiketler
Yazar: ATROML - Cevaplar: 19 - İzleme: 8383
yan yana olan kayıtları ayrı ayrı bölerek alt alta raporlama
Tablodaki kayıtlar yanyana ama ben bunları kodları alt alta raprlamak istiyorum. nasıl yapabilirim. rapora açıklamada yazdım. şimdiden tşkler.
Yazar: alpeki99 - Cevaplar: 8 - İzleme: 7503
Ana Form, Alt Form, En Alt Formda Kod Yazımı Dersi
Merhaba.

Yurtdışı MVP lerden ( ismini ne yazık ki hatırlayamıyorum Canada lı birisiydi ) bir tanesinin sitesinde makalesinde geçen dökümanı Türkçeleştirerek istifadenize sunuyorum.

Özellikle alt form toplamı aldırmak isteyenlerin ya da form içinde alt formlar kullananların işine yarayacaktır.
Yazar: dostkervanı - Cevaplar: 2 - İzleme: 2934
Parametre değerini forma yada alt forma aktarma.
Selamlar. Örnek uygulama koymadım ama inşallah anlatabilirim. Bir satış formuna satılacak ürün eklemek için bir butonla ayrı bir parametre formu .açılıp satılacak ürünü seçtikten sonra bu ürünü ekle butonuyla satış formundaki alana nasıl ekleyebilirim. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Tüm form üyelerine Saygılarımla.
Yazar: Hakan - Cevaplar: 24 - İzleme: 7539
Tabloda Alt Satırlara Mükerrer Girişlerin Pratik Yolu?
Merhabalar,

Oluşturmuş olduğum tabloya verileri Sql üzerinden getiriyorum, bu verilerin yanına yeni bir alan acarak Mükerrer olarak kodlar 1010 ya da THY vb. giriyorum. Her seferinde bunu hücrelere tek tek yazmak zorunda kalıyorum 1 milyona ulaşan veriler söz konusu olduğu zaman bu işkenceye dönüşüyor. Sormak istediğim excelde yaptığımız gibi cift tıkladığımda ya da hücreyi aşağıya doğru sürüklediğimde verilerin mükerrer olarak girmesini nasıl sağlayabilirim? ya da buna benzer bişey olsada ol
Yazar: karam - Cevaplar: 14 - İzleme: 6365
alt Formu Tek Tuşla Gizleme
Tek Tuş İle Alt ormu Gizleme yararlı bir örnek Olabir Diye düşündüm
Yazar: sziya - Cevaplar: 4 - İzleme: 3042
Ana form üzerindeki alt formların ortak kriter olmadan bağlanması
değerli hocalarım. accessi bu siteden tanıdım ve öğrenmeye başladım. burdaki kaynakları okudum inceledim ama danışmadan da olmuyormuş. burdan öğrendiğim kadarı ile küçük ve basit bir program yaptım. amacım daha iyi öğrenmek öğrendiklerimi kalıcı hale getirmek. yaptığım program şu. bir okuldaki öğrenci servisi kaydını tutmaya yarayacak bir program. ancak formlarda veya ilişkilerde sürekli hata yapıyorum.
istediğim şu idi. ana formda servis no, şöfor ve hostes görünsün ve aynı formda alt form o
Yazar: Ömer 64 - Cevaplar: 3 - İzleme: 2630
Alt formarka plan rengi ve yazı rengi
düzenlediğimiz alt formun arka plan rengini, yazı rengini ve tipini nasıl değiştirebiliriz
herkeze selamlar
Yazar: zekeme - Cevaplar: 3 - İzleme: 2293
Komut Düğmesinden Açılan Alt Form
Bir formda iken o formdaki kayıtla alakalı yeni pencerede alt form açabilirmiyiz.
açarsak o iki formdaki ilişkili kayıtlar gelsin.örneğin kişi formu ile hobileri formu,
ikisi arasındaki ilişki sırano ve personel no.kişi formun herhangi bir kayıttaki iken komut düğmesine bastığımızda hobileri formu açılacak ve ilişkili alanlar ilgili metin kutusuna deger olarak gelecek.örnek sırano=1 ve personel no=3 diğer alanlar dolu ise dolu olarak boş ise boş olarak gelecek.nasıl yaparız.yardımlarınız için
Yazar: assenucler - Cevaplar: 2 - İzleme: 1645
Formda alt toplamı alamıyorum.
Dostlar merhabalar;

Eklediğim dosyadaki formun "Borcu" kolonu alt toplamı 487,50 YTL. "Alacağı" 99,50 YTL. olmalı, bir türlü doğru sonucu bulamadım.

Yardımınızı bekliyorum.

Teşekkürler.
Yazar: umit1907 - Cevaplar: 7 - İzleme: 3809
açılır kutuyu alt forma bağlama
S.A. arkadaşlar yapmak istediğim Açılır Kutuyu alt forma bağlayacam ve açılır kutudan bir değer seçildiğinde alt formun o değere göre güncellenmesi ve alt formdaki personel isimlerinin açılır kutu şeklinde çalışmasını istiyorum ama yapamadım.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler, ama yardımcı olduktan sonra nasıl olduğunu da anlatırsanın çok teşekkür ederim çünkü çok işime yarayacak konular olacaktır.