Skip to main content

AccessTr.neT M.


Etiketler
Yazar: ebekkaya - Cevaplar: 9 - İzleme: 3137
Kullanıcıya göre filtreleme
Arkadaşlar,

Ekte yaptığım çalışmada ilk önce username seçiliyor (tüm şifreler 1) ve bu seçilen username bilgisini başka bir formda kullanmak istiyorum. Öğrendiğim kadarıyla Module içinde Global olarak tanıtığım zaman bunu diğer formlarda kullabiliyorum. Fakat ekteki örnekte yeni formumda önceden seçmiş olduğum kullanıcı bilgisine göre bir türlü filtreleme yaptıramıyorum.

Konu ile ilgili yardımlarınızı rica ederim.
Saygılar
Yazar: firdevs - Cevaplar: 11 - İzleme: 5896
filtreleme ve listeden tıklayarak rapor açama (bilgi paylaşım)
Sayın hocalarım benim önerim "BİLGİ PAYLAŞIM" adı altında (sorular ve cevaplar bölümü gibi ) yeni bir bölüm oluşturulsa ve üyeler öğrendikleri bir konuyu word dosyası olarak resimli ve açıklamalı bir şekilde anlatsa ... Bu şekilde oluşacak arşivin oldukca işe yarayacağını sanıyorum.
Tabiki konular bilen kişiler tarafından gözden geçirilip düzeltmeler yapılmalı. Birda örnek ilave edilmeli. Örnekler ve anlatımlar da en sade şekilde isimlendirilerek anlatılmalı...
tablo adı: KISILER
form adı: F_K
Yazar: emrah1992 - Cevaplar: 11 - İzleme: 4914
harf sayısına göre isim filtreleme
benim isimler rehberim var buna sayaç koydum arttırıp azaltabiliyosunuz. örneğin arttırdınız sayaç 3 e çıktı benim listemde 3 harfli isimleri göstermesini istiyorum 4e çıkardık dört harfli isimler çıkacak düşürdüğümde ise sayaç kaçtaysa o harf sayılı isimler çıkcak yardımcı olursanız sevinirim...
Yazar: cobanoglu - Cevaplar: 2 - İzleme: 1932
Filtreleme (Açılan Kutulardaki değerleri Temizleme)
Filtreleme Örneklerindeki Açılan kutularını nasıl temizleyebilirim.Yani bir filtreleme işlemi yaptım ve işim bitti.formu kapatmadan tekrar formun ilk açıldığı haldeki gibi açılan kutuların boş olduğu ve liste kutusunda tüm verilerin göründüğü hale nasıl dönebilirim.6 tane Açılan kutum var bunların hepsini tek tek silmek yerine ne yapabilirim.

Me.Açılan_Kutu3.Value = ""
Me.Liste54.SetFocus


bunu denedim kendi aklımca ama başaramadın yardımcı olursanız sevinirim.
Yazar: tartini - Cevaplar: 18 - İzleme: 6666
Alt Forumda Açılan kutu ile 2-3 farklı veri filtreleme
Merhabalar;

Bir alt forumda yer alan verile içerisinde açılan kutu ile 2-3 veriyi sıralı yada tek tek olarak nasıl filtre edebilirim. Ekteki örnekte yapmak istediğim forum mevcut.

İlk filitre Müşteri adı , ikinci filitre seçilen müşteri adlarından şehir, 3. ise diğer iki filitre içerisinden ilçe seçimi olacak..

yardımlarınız için teşekkürler..
Yazar: Aykay - Cevaplar: 7 - İzleme: 2339
Formda Filtreleme
Merhaba değerli arkadaşlar;
Ekte göndermiş olduğum çalışma da açılış sayfasındaki üst taraftan seçilmişe göre alt forma filtreleme yapılması gerekiyor. Bunu nasıl yapabilirim?
Diğer bir husus filtrelenmiş bölümden, yani alt formdan herhangi bir seçim üzerindeyken çift tıkladığımda frmsicilkartı formundan seçili kaydı açacak ve işlem yapabilecem.
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Yazar: Aykay - Cevaplar: 3 - İzleme: 1801
Üç durumlu Filtreleme
Değerli arkadaşlar merhaba;
Ekte belirtilen çalışmam da üç tane açılan kutu var. İkisi şu an sağlam bir şekilde çalışıyor. Fakat bir tanesi çalışmıyor. Dolayısıyla veri bulunan metin kutularındaki bilgiler kime ait olduğunu net olarak seçilmediğinden hata mesajı veriyor. Çalışmayanı da çalıştırarak ekrana şarta uygun filtreleme nasıl yapabilirim?
İşlem sırası;
1) Personel Adı Soyadı,
2) Yıl,
3) Ay
Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Not: Ayrıca hocalarımın birinin geçmişte
Yazar: cuneyt - Cevaplar: 19 - İzleme: 7021
Pratik filtreleme
Merhaba,
Bir cümlelik kod ile pratik filtreleme örneğini ilişikte sunuyorum.
Burada herhangi Sql kodlamalar veya sorgulamalar yapmadan bulunduğunuz formdan anında filtreleme yapabiliyorsunuz.
Olayımız şöyle oluyor;
Activex denetimlerden Microsoft Forms 2.00 textbox ekliyoruz. Bu ekleme filtreleme sırasında tuşa basar basmaz güncelleme olayını yapabilmemize olanak sağlıyor. istersek normal bir metin kutusu ile de yapabiliriz. ilişikte de görüleceği üzere textboxa harf girilir girilmez o harf
Yazar: aydiny - Cevaplar: 4 - İzleme: 2407
birden fazla kriterde filtreleme
Merhaba Arkadaşlar,

ekte minik bir kütüphane kaydı uygulaması var. Problemim; sorgu formundaki kriterlere göre kayıtların alt forma listelenmesi sağlayamadım. altformdaki şekilde, listeleme sırasında alanlar birleştirilerek metin dizisi şeklinde gelecek.

desteğiniz için şimdiden teşekkürler
Yazar: 67-MKZSG - Cevaplar: 9 - İzleme: 2629
Altformda Veri Filtreleme ve Rapor Açtırma
arkadaşlar ekte gönderdiğim doysada yapmak istediğim ama yapamadığım şeyi formda belirttim yardımlarınız için teşekkür ederim..