Skip to main content

AccessTr.neT M.Etiketler
Yazar: assenucler - Cevaplar: 6 - İzleme: 2423
Metin kutusuna değerler niye hatalı geliyor.
Dostlar merhaba;

Form3 formu ilk açılışında Liste24 ’in ilk başındaki 1201 HATİCE LEYLA DOĞ isim seçildiğinde “ Metin8 (232,00), Metin10 (609,00) ve Metin68 (377,00) “ ‘deki değerler doğru geliyor (Resim1).

Liste24 kutudan yapılan seçim sonrası 1019 HASAN SÜR (malsahibi) ve 1019 A. Bahadır Dursun (kiracı) ait bilgiler de doğru geliyor (Resim2, Resim3).

Sorun şurada ortaya çıkıyor[u]. Liste24’den ikinci kez 1201 HATİCE LEYLA DOĞ'u [b]se
Yazar: ogulcan92 - Cevaplar: 3 - İzleme: 2150
Genel Sağlık Sigortası Geliyor
Genel Sağlık Sigortası hakkında Hürriyet Gazetesinde çıkan Yazı :

59 milyon kişi Genel Sağlık Sigortası(GSS) kapsamına giriyor. Başvurular 1 Ekim’de başlıyor. GSS’ye SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kapsamındakilerin dışında, sosyal güvencesi olmayan ve Yeşil Kart uygulamasından yararlanamayan yaklaşık 3 milyon kişi de dahil olacak. Ancak zaman sınırlı. Çünkü bu 3 milyon kişiden 31 Ekim 2010 tarihine kadar başvurmayanlara 760 lira para cezası kesilecek. Bu arada, altyapıdaki eksiklikler yüzünde
Yazar: newindmuh - Cevaplar: 9 - İzleme: 3093
kod satıra uzun geliyor
Arkadaşlar merhaba.. ben cv uzerine bi Access programı yapıyorum ve ana tablom yaklaşık 40 tane veri içeriyor.. bunları vb kod kullanarak kaydetmek istiyorum.. ama sorun şu kod çok uzun olduğu için satıra sığmıyor ve hata veriyor.. yani bi satır aşağı nasıl devam edeceğim bilmiyorum.. bu arada alt tre ( _ ) denedim ama olmadı.. isterseniz programıda gönderebilirm.. tşkler
Yazar: saglikci_salih - Cevaplar: 7 - İzleme: 2990
altform için yapmış olduğum sorgu boş geliyor
hastane dışında doğum riski bulunan gebeler formunda gebe sayıları var ve alt formundada gebelerle ilgili bilgiler var. 1 nolu aile hekiminin ocak ayında 2 adet gebesi davet edildiğinde daveti kabul eden gebelerin bilgisini altforma girdik diyelim. lakin şubat ayında gebe olmasın ve sıfır gebe sayısı olsun altforma bilgi girilmediğinde srghastane+srghastanealt=srghastanea sorgusu boş geliyor.srghastane sorgusu boşsa srghastane sorgusunuda boş yapıyor.nasıl düzeltebilirim.birde eğer mümkünse ana
Yazar: ocannnn - Cevaplar: 4 - İzleme: 1572
Arama sihirbazı veri türünde değer yerine birincil anahtar değeri geliyor
Sayın Accesstr üyeleri,
Access'e biraz yeniyim. Basit bir uygulama yapmaya çalışıyorum. Amacı araçların trafik ceza bilgilerini girerek ödenip ödenmediğini takip etmek.
Verisini başka bir tablodan arama sihirbazı ile alan bir tablodan (örneğimizde araçlar nerede tablosu (araç filosu tablosundan araç bilgisini alır)) ceza takip tablosundaki araç plakası hücresine yine arama sihirbazı ile bilgi almak istiyorum ancak buraya hücre değeri yerine birincil anahtar değeri geliyor. sorun ne olabilir.
Yazar: Fikri güler - Cevaplar: 1 - İzleme: 364
Sorgu Oluştururken Kullanılan Alanlar Boş Geliyor
Arkadaşlar selam,

Tablolara bağlı basit bir sorgu oluştururken; herhangi bir sorgu veya tablo seçtiğimizde resimde de görüldüğü gibi tablo veya sorgu içindeki kullanılabilir alanlar gözükmüyor. Bunu gereksiz kullanmadığım bir formu sildikten sonra yaşamaya başladım. Birde herhangi bir tablo içinde veri türünü arama sihirbazı seçtiğimde "Error in loading  DLL" hatasını veriyor ve veri türünü arama sihirbazı olarak seçemiyorum.

yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

[img]https://accesstr.
Yazar: macirercan - Cevaplar: 4 - İzleme: 405
Form Boş Geliyor.
Arkadaşlar merhaba. Bir sıkıntım var ve çözemedim. Album formunu açıyorum. Listbox a çift tıklıyorum ve form boş geliyor ayrıca aynı formda yeni butona tıklıyorum form yine boş geliyor. Bir türlü çözemedim. Belkide mantıksal bir hata mı yaptım. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.
Yazar: Oğuz Türkyılmaz - Cevaplar: 4 - İzleme: 420
Listedeki Kayıt Çift Tıklandığında İlgili Form Boş Geliyor.
Merhabalar F_04_TekliflerListesi formunda listedeki kayıtta çift tıkladığımda F_01_TeklifGiris formunda ilgili kaydın içeriğini görmek istiyorum. Fakat form alanları boş olarak ekrana geliyor, kaydın bilgilerini formda göremiyorum.
Yazar: haziran4 - Cevaplar: 2 - İzleme: 295
Formu Açıldığında Boş Geliyor
iyi çalışmalar;
Form açıldığında boş geliyor. 3 tane ilişikli tablodan çekiyor.

[Resim: https://accesstr.net/resim/do.php?imgf=d...0c77b1.jpg]
Yazar: haziran4 - Cevaplar: 10 - İzleme: 706
Forumda Forumu Silince Boş Form Geliyor
iyi çalışmalar;
 Formda Kayıtı Sil diye tıkladığımda aşağıdaki formul formudaki kayıtı silip Silinenler kaydına atıyor. buraya kadar güzel çalışıyor. ama kaydı silince Boş Form Geliyor Formu Öyle Kapatıyor.1 Tane boş form kaydetmiş oluyor.  Boş Form Gelmeden Formu Kapatmasını istiyorum. nasıl yapabilirim.


If MsgBox("Kayıtı silmek istediginize eminmisiniz.", vbCritical + vbOKCancel) = vbOK Then
    CurrentDb.Execute "INSERT INTO Tbl_Silinen_Firmalar_data SELECT * FROM Tbl_Firmalar_data whe