Skip to main content

AccessTr.neT M.


Etiketler
Yazar: ozanakkaya - Cevaplar: 0 - İzleme: 3817
Yeni konu açarken dikkat etmeniz gerekenler
Yeni konu açarken dikkat etmeniz gerekenler

[b]* Açacağınız konunun başlığı "Şunu Yapamıyorum", "Şurasını Yapamadım", "acil yardım", lütfen yardım", "bir bakar mısınız" vb. şeklinde yazılmamalı, sorununuzu kısaca özetleyecek şekilde yazılmalıdır. (Örnek: Access'te Form Özellikleri Nelerdir?)

* Sorulara örnek uygulama eklemek zorunludur. Ekleyeceğiniz örnek uygulama Ms Access ise "Araçlar / Veritabanı Hizmet Programları / Veritabanı Sıkıştır ve O
Yazar: HandSword - Cevaplar: 3 - İzleme: 2573
VB Program Yazılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
1. Değişken adların 255 karakterden uzun olamaz. Bu adları mümkün olduğunca anlaşılır olacak şekilde uzun tutun.sakın a,b,xd veya ypos gibi kısa ve her anlama gelebilen değişken adları kullanmaya kalkmayın. Bir hafta sonra "Bu değşken ne işe yarıyordu?" diye kara kara düşünürsünüz sonra.

2. Form, OCX kontrol, class ya da Module isimleri 40 karakterden uzun olamaz. Mümkünse, bu nesne adlarını "yaptıkları işi yansıtacak şekilde" tanımlayın.

3. Bir form üzerinde "farklı ad taşıyan" en faz
Yazar: herdogan - Cevaplar: 4 - İzleme: 2272
Bir programda olması gerekenler
Arkadaşlar;
Benim sorum aslında direk Access sorusu değil.
Geçen sene bir test okur makinası aldım. Hangi dilde programlandığını bilmiyorum.
Yalnız sene sonunda 6. sınıfta ki öğreniciyi 7. sınıfa yükseltemiyorsunuz. Üretici ile durumu görüştüm. "Bu özellik yok. size var demedik. Buzdolabının yenisi çıkınca eskisini geri mi veriyoruz " gibi bir yaklaşımla karşılaştım.
Sizler programcı olarak bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz. Ben haksız mıyım?
İlgilenen arkadaşlara teşekkürler.
Progra
Yazar: destoprett - Cevaplar: 1 - İzleme: 921
Emlak Satış Veri Tabanında Bulunması Gerekenler
Herkese iyi forumlar dilerim..
Okulların kapanmasına az bir zaman kaldı ve veri tabanı ödevi olarak bir Emlak Satış veri tabanı hazırlanmam istendi. Ancak emlak satış vt'nda neler gerekli bilmiyorum. Diğer arkadaşlarımın ödevleri basitti ve benzeri gibi bir sonuç elde etmek istiyorum. Ödevini yaptığım arkadaşların Access dosyalarını ekte görebilirsiniz. Yardımlarınızı bekliyorum..
Yazar: erdikaaya18 - Cevaplar: 7 - İzleme: 1470
Projemdeki olması gerekenler hatalarım, düzenlemeler yapar mısınız ?
Arkadaşlar ödevim final ödevi kontrol edermisiniz tabloları,sorguları ve raporu. Düzenleme yapabilecek iyi birisi var mı ? 

Konum Araba Kiralama