Skip to main content

AccessTr.neT M.


Etiketler
Yazar: alpeki99 - Cevaplar: 10 - İzleme: 6362
TXT vb. Dosya Oluşturmak İçin Örnek
Merhaba.

Bazen TXT uzantılı dosya oluşturmak isteyebilirsiniz. Bu dosyanın içine tarih, sayı, kullanıcı adı vb. bir takım bilgiler yazmak isteyebilirsiniz. Daha sonrada yazdığınızı okumak isteyebilirsiniz. Bu program ile şunları yapabilirsiniz :

*** Windows'un Sistem klasörünü API aracılığı ile öğrenebilirsiniz ( Ör: C:\Windows\System32 )
*** TXT dosyası oluşturmayı öğrenebilirsiniz
*** Dosyaya bilgi yazmayı ve okumayı öğrenebilirsiniz.
*** Programınız için Lisans Takip - Demo vb. işlem
Yazar: alpeki99 - Cevaplar: 28 - İzleme: 19578
(GENEL ANKET) Dosya indirebilmek için mesaj şartı hakkındaki fikirleriniz?
Ey ahali, site halkı duyduk duymadık demeyin. Allah aşkına girmişsiniz siteye zaten gelin şurada bir oy kullanıp fikirlerinizi samimi olarak paylaşın bizimle ölmezsiniz merak etmeyin Img-grin Sadece oy kullansanızda olur illa yazmanıza da gerek yok ama oyunuzu kullanın lütfen.

Tırsmayın kim hangi oyu kullanıyor göremiyoruz, açıkça delikanlıca fikrinizi paylaşın, ama unutmayın son karar yönetimindir Img-grin
Yazar: cuneyt - Cevaplar: 20 - İzleme: 10990
Program Açıldığında Güvenlik Uyarılarının Kapatılması İçin Ünvanlı Sertifikanız Olsun
Merhaba,

Dijital Sertifika Oluşturmak İçin; Başlat/programlar/microsoft office/microsoft office Araçları/ Vba Projeleri İçin Dijital Sertifika tıklıyoruz (Tam sürüm Office Yüklü Olmalı), Dijital Sertifika Oluştur Penceresi açılıyor buraya sertifikaya vermek istediğimiz adı yazıyoruz örnekte LC demişim. Sertifikanın başarıyla oluşturulduğu mesajı alınır. Oluşturmuş olduğunuz sertifikayı görmek için internet explorer özelliklerine girilir "İçerik" bölümüne gelinir, ordan "sertifikalar" tıklanı
Yazar: direnist - Cevaplar: 2 - İzleme: 3114
Çok kullanıcılar için mükerrer kayıtları önleme.
Merhaba arkadaşlar;
Ekteki dosyada bulunan Access uygulamasına birden çok kişi aynı anda girişler yapacaktır. Burda sizlerden ricam mükerrrer giriş olması durumunda bir uyarı mesajını nasıl alabileceğimi öğrenmek.
Teşekkür ederim.
Yazar: alpeki99 - Cevaplar: 1 - İzleme: 2785
Sorduğunuz soruya verilen cevaplar için GERİ BİLDİRİMDE BULUNUN
Merhaba arkadaşlar.

İlginç bir kaç örnekle karşılaşıyorum son günlerde. Arkadaş soru sormuş, cevap alamamış daha sonra tekrar yardım istemiş. Buraya kadar normal ancak diğer üyeler cevap yazıyorlar hatta genellikle tutup örnek dosya ekliyorlar. Ancak soruyu soran arkadaşımız bırakın teşekkür etmeyi ( onda zaten ülke olarak cahiliz,kabayız ) sonuç ile ilgili bir geri bildirimde bulunmuyor.

[b]Lütfen diğer kullanıcıların istifade edebilmesi ve konuya yön verebilmek için son noktayı konuyu aç
Yazar: accessman - Cevaplar: 3 - İzleme: 3826
AİLE HEKİMLERİNE YARDIMCI OLMAK İÇİN SEVK DÜZENLEME ÖRNEĞİ
bu klasörü c dizini altına kopyalayın
ahbs programındaki kesin kayıtlı hastalarınızı kopyala yapıştır ile sutun kkh1 Excel dosyasına başlıklarını değiştirmeden ekleyin
sevk.mdb yi çalıştırıp güncelle butonuna bastığınızda kesin kayıtlı hastalarınızı sevk etmek için artık program hazırdır
Yazar: mehmetdemiral - Cevaplar: 4 - İzleme: 3413
Arama Kurtarma Birlikleri için Kriz Masası Programı
Arkadaşlar, 2001 yılında yazmaya çalışmış(!) olduğum bir program. Ustalar gülsün diye yayınlıyorum. Gerçi O yıllarda kısa pantolonla gezen arkadaşlarımız da "vay be kaç sene önce Access varmış demk ki" desinler diye de örnek olabilirImg-grin))
Şaka bir yana, bir satır kod bilmeden yazılmış programlar, altında vb olduğunu bile bilmeden hazırlanmıştır. Yine de güzel örnek olabilir diye düşünüyorum.
Yazar: alpeki99 - Cevaplar: 30 - İzleme: 26284
Access İçin Dosya Kurtarma ve Bakım-Tamir Programı
Access te hazırlamış olduğunuz programınızın yapısı bazen bozulabilir. Bunun sonucunda dosya içindeki önemli verilerinizi kurtarmak için kısıtlı çözüm yollarından en etkilisi Data Kurtarma Programlarıdır.

Microsoft Access dosyalarınızdan bilgilerinizi kurtarmak için kullanışlı ve ücretsiz bir program olan Access Database Mechanic 1.2 sürümü her zaman elinizin altında olması gereken programlardan.
Yazar: Aykay - Cevaplar: 2 - İzleme: 1720
Paylaşmak için varım.
merhaba arkadaşlar bende access'e daha iyi hakim olabilmem için sizinle beraber olacağım. teşekkür ederim.
Yazar: tdsharun - Cevaplar: 17 - İzleme: 8681
Program Açılışı İçin Kullanılabilecek Açılış Formu
Genelde programların açılışında programdan önce bi form açılır ve programla ya da programcı ile ilgili bilgiler verir. Yine genelde o formun altında bi kutucuk vardır: "Bunu bi daha gösterme" tarzı bişeydir. Siz de yaptığınız programlara bu tarz bi form koymak istiyorsanız bu örnek uygulamayı görmelisiniz. Tam da aradığınız şey bence...
Not: Ecnebi bi siteden alıntıdır. Türkçe'ye çevrilip gerekli açıklamalar yapılmıştır.