Skip to main content

AccessTr.neT M.


Etiketler
Yazar: inci41 - Cevaplar: 1 - İzleme: 1781
update
arkadaşlar tablomdaki kayıtları arama yöntemiyle çağırıyorum. ama güncelleyemiyorum. yeni kayıt olarak alıyor.bunu engellemek için birincil anahtar kullandım ama yine kaydetmiyor. yani güncellemiyor. nasıl yapabilirim.lütfen yardımcı olun
Yazar: okileturc - Cevaplar: 6 - İzleme: 2894
Install creator ile Regedit Update
Merhaba
Uygulama Setup dosyası için Install Creator kullanıyorum ( eğer sitede
yoksa ekleyebilirim )
Regedit ayarlarında 2 tane ayar yapmam lazım, şu ana kadar hep manüel olarak yaptım.

[b]1. HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Shared Tools\
Graphics Filters\Import\JPEG\Options altında …

ShowProgressDialog değerini “No” yap ( dikkat case sensitive, “N” büyük “o” küçük

2. HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Shared Tools\
Graphics Filters\Import\JPEG\Options altın
Yazar: ramonche - Cevaplar: 0 - İzleme: 1052
Stok Update Sorunu
Hızlısatış ekranında satış yapıldıktan sonra kalan stok mıktarını o sayfada goruyoruz, fakat aynı urun tekrar satıldıgında ilk stoktan değerleri alıyor. yanı stoğu guncellemıyor.Satış işlemi yapıldıktan sonra stoğu update etmeye yardım edermisiniz. tşkler....
Yazar: adizdar - Cevaplar: 5 - İzleme: 2489
Hesaplatma ve başka tabloya update
Bu database de YAPMAK İSTEDİKLERİM: Çalışanların yaptıkları adete göre fiyatlandırma yapıp bir cari hesap oluşturma. YAPAMADIKLARIM; 1. F_HAREKETLER formundan biligi girişi sırasında adetle fiyatı çarpıp tutarı bulma (Formda adet sahasının olayına çıkışta Tutar=Adet*Birimfiyat yazmama rağmen başaramadım) 2. Bulunan tutarı aynı anda T_CALISANLAR tablosundaki ilgili kişinin toplam alacağı sahasına toplama yapma.
Ekteki dosya ile yardımcı olursanız sevinirim.
İlginize teşekkürler....

Atilla Dİ
Yazar: Hayri16 - Cevaplar: 10 - İzleme: 7246
Docmd. Kullanımı veya SQL Update komutu
Buradan öğrendiklerimle eczanem için envanter programı yapmaya çalışıyorum. İlaçları listeliyorum. Gerekli değişiklikleri yaparak diğer listeye aktarmam ve tabloya kaydetmem gerekiyor. Araştırdığımda 2 yolu olduğunu gördüm. 1. DoCmd kullanarak 2- Update adlı Sql komut dizisiyle.
DoCmd ve kullanımı konusunda yeterli bilgi bulamadım. Şablonlar var ama açıklama göremediğim için olayı anlayamadım (Örenğin acMenuVer70 ne anlama geliyor?)
Programı ekte sunuyorum. Hem 2.listeye ve veritabanına eklesi
Yazar: amelie - Cevaplar: 4 - İzleme: 2060
UPDATE sorunu hk
Arkadaşlar merhaba,
ekteki dosyamda tabloda durum2 alanı için açlına kutudan durum değişikliği yapmaktayım.Yani işi biten satırlar için tahsil ya da iade seçeneği vermekteyim.
Ancak benim yapmak istediğim tarih formunda göreceğiniz üzere seçilen tarih alanına göre tıklandığında otomatik olarak "tahsil" bilgisini güncellemek istiyorum.
bunu bir sorgu ile çözebiliyorum ancak Vba olarak başaramadım.
Konuyla ilgili bilgi ve yardımlarınızı rica ediyrum.

Sevgi
Yazar: amelie - Cevaplar: 3 - İzleme: 1680
seçenekler arası update
Arkadaşlar merhaba,
dün update ile ilgili bir sorunum vardı Ayhan bey sağolsun yardım etti o sorundan kurtuldum ancak sorunum şimdi biraz daha değişti ve ben çıkmadım işin içindenImg-cray
o yüzden yeni konu açma gereği duydum..affola.

Şimdiki sorunum;
ekteki mevcut dosyada görüleceği üzere for üzerinde seçilen tarih seçimlerine göre durum ve durumu ne olacak kutuçuklarındaki seçimlere göre tablodaki bilgilerin UPDATE edilebilmesi.
örneğin : iki tarih arasında seçilen döviz tablos
Yazar: orhantanriverdi - Cevaplar: 6 - İzleme: 3483
Update tuşu hakkında
Sayın hocalarım

Ekte eklemiş olduğum dosyada. Yeni Hakedis Kayıt formunda bulunan run query butonu çalışıyor fakat. Sorguda update sorgusu olarak tanımladığım YeniHakedislerUpdate tuşu her bir alan için ayrı ayrı update istemektedir. Yani 5 farklı kolonda tabloya bilgi göndermekteyim. Ama formda update tuşuna bastığımda tekbir kolonu update ediyor SONRA tekrar update tusuna basınca ikinci kolonu update ediyor. tek tuşla bilgilerimi update etme şansımız varmıdır.

Saygılarımla
Yazar: ansel - Cevaplar: 1 - İzleme: 1663
Database update edilirken diger tablodan ID almak
Merhaba,
Baya bir arastirmama ragmen bulamadim.Insallah bana yardimci olabirsiniz.
Dosyada Isdetaykaydetme formunda personel ve gorevleri sectiginde asagidaki textboxa yazdigi textin isdetay tablosuna isbasllikid ve tanim olarak yazilacak.Isbaslik tablosu sabit bir tablo ordan o kullanici ve gorev icin belli bir idler tanimlidir.
Simdiden tesekkurler
Yazar: mertkaymak - Cevaplar: 3 - İzleme: 5955
VB ile access'e veri eklemek (Insert-Update-Delete) nasıl kullanılır yani ?
Selam arkadaşlar ben bu veri tabanında yeniyim daha şimdi ben textboxta yazlılan yazıyı accees'teki alan adi tel_no olan yere mesela eklemek istiyrom yani siz bana Insert-Update-Delete kullanımını verseniz yeterli.yukarı felan yazılması gerken bişiler varsa yada ufak bi örnek yapıp yollarsanız iyi olur kolaysa kullanımıda olur Img-grin
Teşekkürler.