Skip to main content

AccessTr.neT


access 2007 ana formun gözükmesi

access 2007 ana formun gözükmesi

Çözüldü #1
arkadaşlar eski bi Access kullanıcısıyım.2007 yi yeni yükledim.tablolarımı ve formlarımı yaptım.benim istediğim Access dosyasını açtığımda programın direk açılması ve ekranda sadece ana formun gözükmesi.eski versyonlarda yapıyordum.ama 2007 de bulamadım.komple Access açılıyor.sadece ana formumun açılmasını istiyorum.yardım ederseniz çok sevinirim.şimdiden çok teşekkürler.
Cevapla
Çözüldü #2
Office düğmesi adı verilen ekranın sol üst köşesindeki yuvarlak butona tıklayın. Açılan küçük pencerede Access Seçenekleri butonuna tıklayın. Gelen 'Access Seçenekleri' penceresinde sol taraftaki 'Geçerli Veritabanı' butonuna tıklayınca sağ tarafta ayarları göreceksiniz.

Form Görüntüle açılan kutusundan ilk açılışta hangi formun görüntülenmesi gerektiğini ayarlayabiliyorsunuz. Access şeriti kapatabilmek içinde yine aynı seçenekler içindeki ayarları değiştirmeniz yeterlidir.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
Çözüldü #3
cevabınız için teşekkür ederim ancak bahsettiğiniz yerdeki seçenekleri denememe rağmen istediğim sonuca ulaşamadım.rica etsem tam olarak nerdeki hangi ayarı yapmam gerektiğini söylermisiniz.tekrar zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.
Cevapla
Çözüldü #4
"Office düğmesi adı verilen ekranın sol üst köşesindeki yuvarlak butona tıklayın. Açılan küçük pencerede Access Seçenekleri butonuna tıklayın. Gelen 'Access Seçenekleri' penceresinde sol taraftaki 'Geçerli Veritabanı' butonuna tıklayınca rasimdeki gibi form görüntüleden hangi formu seçersen Access her açtığında istediğin form açılır

[Resim: secenek.jpg]
[URL=http://g.imageshack.us/img525/secenek.jpg/1/][IMG]http://img525.imageshack.us/img525/secenek.jpg/1/w800.png[/IMG
Son Düzenleme: 25/02/2009, 19:26, Düzenleyen: sonerdursun.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da