Skip to main content

AccessTr.neT M.Access Te Sorgudan Forma Gelen Sayısal Verileri Toplama

Access Te Sorgudan Forma Gelen Sayısal Verileri Toplama

#13
Sayın ferdiqq doğrudan çalışmamızın ligimi kismini eklerseniz çözüme ulaşmak daha kolay olur.
Iyi çalışmalar.

Cevapla
#14
Hocam Çok teşekkür ederim ilginiz için.   Kusura bakmayın çalışmayı ekleme şansım yok.

Cevapla
...........
#15
(29/11/2019 15:13)ferdiqq Adlı Kullanıcıdan Alıntı: para birimi,    ve bu kutular ilişkisiz.   

örneğin 
adı                         tutar                     kd derecesi                                               günlük                                                                      toplam
sorgudan çek         sorgudan çek           sorguda olmayan bir alan                         sorguda yok ilişkisiz metin kutusu                              Sum(tutar*gunluk)  
                                                          metin kutusuna isimleri şartıyla                 dlookup ile isim şartılya veri tabanından çektim            buda tamam
                                                          Dlookup ile veri tbanından çektim


sürekli formda sorgudaki değer kadar kayıt görüntülenir..    form alt yada üstbilgisine     toplamların olduğu toplam metin kutusu içindeki değerleri toplatacağım.
geneltoplam metin kutusuda ilişkisiz.. toplamların yazıldığı toplam metin kutusuda ilişkisiz  sorguda hesaplatıp alamam çünkü bunlara sonra yine eklenenler  var. formda yapmam lazım.
Bence burada yanılıyorsunuz. Bazı toplam değerlerini form üzerindeki ilişkisiz metin kutularında oluşturursanız hesaplama işlemlerinde kullanmak için text olan değerleri sayısal değerler çevirmek ve aynı zamanda da birer değişkene atamak gerekebilir. Bu yüzden bu formu bir tabloya bağlayıp değerleri de ilişkisiz metin kutularından kurtarmak gerekir.

İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
#16
Hocam sizin görüşünüz bu şekilde ise bize kabul etmek düşer.  sizin elinize su bile dökemeyiz bu konuda. Siteden ve hocalarımızdan çok memnunun eksik olmayın

Cevapla
...........
#17
Rica ederim, iltifat etmişsiniz. Ayrıca konunuz nedendir bilemedim ama Excel soruları bölümündeydi. Ben onu Access sorularına taşıdım. Bu sebeple tekrar uyarmak vesilesi oldunuz. Lütfen arkadaşlar konuları açarken ilgili formlara açalım.

İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
#18
(04/12/2019 09:21)mehmetdemiral Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rica ederim, iltifat etmişsiniz. Ayrıca konunuz nedendir bilemedim ama Excel soruları bölümündeydi. Ben onu Access sorularına taşıdım. Bu sebeple tekrar uyarmak vesilesi oldunuz. Lütfen arkadaşlar konuları açarken ilgili formlara açalım.
Peki Hocam Dikkat edeceğim. Acemilik olmuş.

Cevapla
...........

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da