Skip to main content

AccessTr.neT


Altform yapmadan formları bağlamak

Altform yapmadan formları bağlamak

Çözüldü #1
Merhaba Arkadaşlar,
Ekte bulunan veritabanımda;Kambiyoform formunda yaşadığım bir sıkıntıyı sizinle paylaşacağım ve yardımlarınızı rica edeceğim.
Üzerinde çalıştığım kambiyoform'dan ve altformu olan giden_adet formundan komut (ok)tuşlarıyla aktardığım verileri içeren t_ihracatfatura altformu bulunmakta.
Bu sözkonusu t_ihracatfatura altformumdaki verilerin, siparişno alanının giden_adet altformundaki DSN alanıyla bağlanmaya çalışıyorum.

Aslında bunu yapmak için giden_adet formunun içine t_ihracatfatura formunu altform olarak eklemek lazım ama birinin sürekli form diğerinin veri sayfası görünümü olması nedeniyle bir sıkıntı yaşıyorum. Hatırladığım kadarıyla alt form olmamalarına rağmen bazı alanları kodlarla bağlayarak bunu sağlayabiliyorduk.

Bunun için de az önce söylediğim gibi,
giden_adet formunun DSN alanında hangi sipariş numarası yazıyorsa t_ihracatfatura formunda, sipariş no alanıyla eşleşen kayıtların görünmesini istiyorum.
Basit örnekle açıklayayım kambiyoformu açtığınızda sağ taraftaki giden hanesini tıkladığınız zaman giden_adet altformu açılır.
Orada sipariş no kısmında bulunan 1111 numarasının aynılarını siparişno alanında içeren kayıtların t_ihracatfatura formunda görünmesini (farklı sipariş numarasına sahip kayıtların görünmemesini) istiyorum.
İlgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.
.rar transfer.rar (Dosya Boyutu: 508,69 KB | İndirme Sayısı: 23)
Cevapla
Çözüldü #2
Sorudan anladığım kadarıyla;

"t_ihracatfatura" alt formunun "Üst Alanları Bağla" özelliğine "[GIDEN_ADET].[Form]![Metin17]", "Alt Alanları Bağla" özelliğinede "ihracatf_sipadi" yaz.


[Resim: do.php?img=3905]

Bu şekilde "GIDEN_ADET" altformunda "Sipariş No" alanında "1111" yazıyorsa, "t_ihracatfatura" alt formunda da "1111"e ait veriler görünür
"Boş Örnek Eklerim, Yapıp Verirler" demeyin, örneğinizi hazırlayın.
Komplike kod talebiniz var ise İletişim bağlantısından bize ulaşın. 
Cebelleşmezsen Öğrenemezsin. 
Cevapla
Çözüldü #3
çok teşekkürler.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da