Skip to main content

AccessTr.neT


bilgi çekme

bilgi çekme

Çözüldü #1
arkadaşlar öncelikle hepinizi saygıyla selamlıyorum. ekte gönderdiğim örnekte kimlik alanlar tablosu ve dosya tablosu bulunmaktadır. dosya tablosuna bağlı form ana form olarak kullanılmaktadır. burada kimlik geçerlilik süresini güncelle butonu bulunmaktadır. butona bastığımız zaman aynı tc no ya ait kimlik alanlar tablosundan sadece "kimlik gecerlilik suresi"nin getirilmesini istiyorum. yani iki adet tablomuz var. farklı tablodan bir başka tabloya sadece "kimlik gecerlilik süresi" bilgilerinin getirilmesini sağlayabilirmiyiz. bunu istememin sebebi kimlik alanların kemlik geçerlilik süreleri değişmektedir ve kullanılan tablo ve form farklıdır. çalışanlar için kimlik geçerlilik süreleri önem arz edeceğinden bu bilgilerin yani çalışanların kimlik geçerlilik sürelerinin otomatik olarak bir buton yardımıyla aktarılmasını yani toplu olarak kimlik gecerlilik sürelerinin güncellenmesini istiyorum. umarım anlatabilmişimdir. şimdiden çok teşekkür ederim. saygılar sunarım.
Son Düzenleme: 09/10/2014, 08:10, Düzenleyen: alperadn01.
Cevapla
Çözüldü #2
Sayın alperadn01,

Eklediğiniz uygulamanız incelendiğinde,konunuza dair çözüm talebinde bulunmadan öncesinde yapmanız gerektiğine inandığım ve önemli bulduğum bir hususa yönelik olarak,size nacizane bir tavsiyem olacak.

aktarma
rapor

yukarıda da bağlantıları sunulan ve daha önceki açmış olduğunuz konularda da bahsi geçen,tavsiteleri tekrar hatırlatmak isterim.zira,bu son konunuzda da eklediğiniz uygulamada da görülmektedir ki,aynı tavsiye gereksinimi burada da söz konusu olmaktadır.uygulamanızda oluşturduğunuz tablo ve formları ve tablolardaki alan tanımlamalarını yeniden düzenleyerek;

a) Türkçe karakterler ve kelime aralarına boşluk kullanmayınız.boşluklar için (_) alt tire işaretini kullanınız.buna,form tasarımlarındaki denetim kutularında da (textbox,combobox,…) dikkat ediniz.

b) Adlandırırken,net ve kısa tanımlamalarda bulununuz.

Sayın alperadn01,

isterseniz öncelikle bu hususları göz önünde bulundurarak,uygulamanızı tekrar düzenleyiniz ve yeni hali ile ekleyiniz.çünkü;sonrasında kodlama işlemleri esnasında sorunlar,uyuşmazlıklar,hatalarla karşılaşmamak için,daha sonrasında yeniden düzeltme çalışmalarında sıkıntı veya zahmet çekmemek için.bu sebeple,size tavsiyem;daha henüz uygulamanızda yine de başlangıç kısımlarında olduğunuz için,yukarıda bahsi geçen bu düzeltmeleri gerçekleştirip uygulamanızı bunlardan doğabilecek sorunlara karşı kullanıma uygun duruma getirmiş olursunuz.

sonrasında da,katılımcılar tarafından size gereken yardımcı bilgilerin ve çalışmaların eklenmesini sağlayınız.böylece,hem sizin hem de katılımcılar için zamandan da kazanılmasına imkan sağlamış olursunuz.bilgilerinize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Herkes,kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla
Çözüldü #3
hocam öncelikle göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederim. ek dosyamı istediğiniz gibi uyarlayıp tekrar gönderdim. bu konuda yardımcı olabilirseniz memnun olurum saygılar.. iyi çalışmalar
Cevapla
Çözüldü #4
Merhaba,

Geçerlilik Süresini Güncelle komut butonunun tıklandığında olayına aşağıdaki kodu ekleyiniz.

Visual Basic Code
DoCmd.SetWarnings False
DoCmd.RunSQL "UPDATE dosya INNER JOIN [kimlik alanlar] ON dosya.tcno = [kimlik alanlar].tcno SET dosya.kimlikgecerliliktarihi = [kimlik alanlar].[kimlikgecerliliktarihi] WHERE (((dosya.tcno)=[Forms]![veri_girişi]![tc no]))"
DoCmd.SetWarnings True
Me.Metin33.Requery
"Boş Örnek Eklerim, Yapıp Verirler" demeyin, örneğinizi hazırlayın.
Komplike kod talebiniz var ise İletişim bağlantısından bize ulaşın. 
Cebelleşmezsen Öğrenemezsin. 
Cevapla
Çözüldü #5
ozan bey göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederim. dediğinizi uyguladım ancak sadece mevcut kişinin bilgisini getirmektedir. ben bütün çalışanların bilgilerini getirmesini istiyorum. saygılar sunarım iyi çalışmalar
Son Düzenleme: 09/10/2014, 11:47, Düzenleyen: alperadn01.
Cevapla
Çözüldü #6
Üstte yazılı kodda Where dahil çift tırnağa kadar Sil.
"Boş Örnek Eklerim, Yapıp Verirler" demeyin, örneğinizi hazırlayın.
Komplike kod talebiniz var ise İletişim bağlantısından bize ulaşın. 
Cebelleşmezsen Öğrenemezsin. 
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da