Skip to main content

AccessTr.neT


Bilgisayara Kaydettiğim Html Dosyasından Accesse Veri Çekmek

programmer67
programmer67
4
497

Bilgisayara Kaydettiğim Html Dosyasından Accesse Veri Çekmek

#1
Öğrenci isimleri ve fotoğrafları olan listeyi E-okuldan .htm olarak kaydettim. Şimdi bu htm sayfalarından öğrenci resimlerini accessteki ogrenciler tablosuna aktarmak istiyorum.
Cevapla
#2
Örneğiniz nerede? Defalarca belirttik sizin yerinize çalışmaları biz yapmıyoruz. Çalışmanızı yapın takıldığınız yeri örneğiniz ile ne yapmak istediğinizi nasıl bir hata ile karşılaştığınızı belirterek sorun aksi halinde konu çöp kutusuna taşınacaktır.

AccessTr Forum Kuralları'nı dikkatle inceleyin.

3-a) Sorulara örnek uygulama eklemek zorunludur.
Uyarı Bitiş Süresi : 4 Ay,
Uyarı Seviyesi +2
Cevapla
#3
Günaydın öncelikle verdiğim rahatsızlık için özür dilerim. Fakat benim konuyu açma nededim https://accesstr.net/konu-access-ten-exc...tml?page=2 adresindeki Accessten excele olan aktarma konulu başlığa yaptığım yoruma cevap gelmediği içindi. Benim elimde bir veritabanı var. Bir de e-okuldan indirilmiş excelde öğrenci isimleri ve fotoğraflarının olduğu listem var burdaki verileri veritabanıma aktarmam mümkün mü diye merak etmiştim.
Son Düzenleme: 01/11/2021, 09:23, Düzenleyen: programmer67.
Cevapla
#4
Excel içindeki datayı Access'e aktarabilirsiniz ancak resimleri data olarak kabul etmediğinden doğrudan aktarmazsınız. Resimleri htm dosyası olarak indirdiyseniz kaynak klasörün içinde belirli bir referans değeri ile kaydedilmişlerdir. Bunları linkleyebilir veya aktarılmasını sağlayabilirsiniz.
Cevapla
#5
Cevabınız için teşekkür ederim.
Excel tablosunu web sayfası olarak kaydediyorum. Resimler bir klasörde image001 - image768 şeklinde kaydediyor. Sayfanın çerçeve kodlarını inceliyorum ve excelde ki a1 hücresindeki resim ile öğrenci adını ilişkilendirmek istiyorum. Eğer resim adı ile öğrenci adını ilişkilendirebilirsem veritabanıma almış olacağım.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da