Skip to main content

AccessTr.neT


E-Okuldan Bilgisayara Kaydedilen Html Dosyasındaki Öğrenci Resimlerini Accesse....

programmer67
programmer67
4
511

E-Okuldan Bilgisayara Kaydedilen Html Dosyasındaki Öğrenci Resimlerini Accesse....

#1
E-okuldan öğrenci isimleri ve resimleri olan sayfayı bilgisayara xls / Html olarak kaydediyorum. Resimler bir klasörde image001 - image768 şeklinde kaydediyor. Sayfanın çerçeve kodlarını inceliyorum ve excelde ki örneğin A1 hücresindeki resim ile öğrenci adını ilişkilendirmek istiyorum. Eğer resim adı ile öğrenci adını ilişkilendirebilirsem veritabanıma tüm resimleri almış olacağım. Böyle birşey mümkün mü acaba?
Ekte sayfanın bir görüntüsünü fikir olması için öğrenci resimlerini güvenlik nedeniyle belirsiz hale getirerek paylaştım.

[Resim: do.php?img=11378]
.rar 10SINIF.rar (Dosya Boyutu: 522,9 KB | İndirme Sayısı: 6)
Son Düzenleme: 03/11/2021, 12:04, Düzenleyen: programmer67.
Cevapla
#2
örnek çalışmanızı sahte veri ve resimlerle ekleyin
Cevapla
#3
HTML Dosyasını dediğiniz şekilde ekledim.
Cevapla
#4
Ekli dosyada her bir resim dosyasının kaynak adresi sırası ile hücrelere alınmış bir power query mevcut. İnceleyin işinize görecek mi? Örnek diyoruz Html dosyasını yükleyip duruyorsunuz. Sizin yerinize biz yapacak değiliz çalışmanızı, Access veritabanı mı Excel dosyası mı ne yapacaksanız üzerinde uğraşın şunu yaptım, amacım şu, şurasını başaramadım şöyle bir hata aldım diye ilgili sayfada paylaşın yardımcı olmaya çalışalım.
.rar listed_atoykan.rar (Dosya Boyutu: 13,81 KB | İndirme Sayısı: 7)
Cevapla
#5
Kardeş ilgin için teşekkür ederim. Yapmaya çalıştığım şeyin yarısı bu. bu exeldeki örneğin a1 hücresindeki image ile öğrenci adını birlikte ilişkilendirmek istiyorum. Bunu exelde yapmam yeterli gerisini accesese ben zaten öğrenci resimlerini resimler klasörüne yerleştirip oradan da resimyolunu göstereceğim. Hepsi bu.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task