Skip to main content

AccessTr.neT


Bir Formda Butona Atanan Kodların Her Tıklamada En Baştan Başlayarak Çalışması

Bir Formda Butona Atanan Kodların Her Tıklamada En Baştan Başlayarak Çalışması

Çözüldü #1
Değerli accesstr ailesi. herkesi selamlıyorum. Güzel bir sorum var. Eğer bunu da başarırsam tam istediğim gibi kayıt ekran formu oluşturmuş olacağım.

yenievrakkayitformu diye bir formum var. Verimi giriyorum. Kaydımı yapıyorum. Tam istediğim gibi hatasız çalışmaktadır.

Örnekle; Veriyi girip "KAYDET" butonuna bastığım zamanda sorun yok. Kaydet butonuna basıp kaydı oluşturduktan sonra text boxlarım boşalıyor. burada da bir sorun yok.

Farklı bir evrak kaydetmek üzere Yeniden aynı işlemi yapmaya çalıştığımda "KAYDET" butonuna koyduğum Vba kodları çalışmıyor. Çalışması için Formun kapanıp tekrar açılması gerekiyor.

"Aldığım hata Özetle 2. bir kayıt yaparken kodların bir kısmının çalışmaması" Örnek üzerinde denenip görmeden anlaması biraz zor gibi. Ben anlatamamış da olabilirim.

Çalışmayan kodlara gelince de örneğimi yazayım.

If IsNull(sayi9) Then
MsgBox ("LÜTFEN EVRAKIN SAYISINI GİRİNİZ")
Me.sayi9.SetFocus
Exit Sub
Else
End If


İkinci kayıtta bunun denetimini yapması gerekirken yapmıyor.
.rar Yeni Evrak Kayıt Formu Hatası.rar (Dosya Boyutu: 123,03 KB | İndirme Sayısı: 4)
Cevapla
#2
Sorunuzu anlamadım açıkçası denediğimde bir hata ile karşılaşmadım. Daha açık ifade edebilir misiniz veya ekranı kaydederek hatayı paylaşın lütfen.
Cevapla
#3
Hocam sorunum ile ilgili videoyu çektim. Ekte gönderdim. Sorunum 1. Kayıtta Denetimlerin yapılması, 2. ve sonrasında denetim yapılmaması ile ilgili. Şimdiden Teşekkürler
.rar Hata Videosu.rar (Dosya Boyutu: 4,93 MB | İndirme Sayısı: 4)
Cevapla
#4
Çalışmanızın yapısı hatalı. Formunuz kayıtyeri adlı tabloya kayıt yapmak üzere tasarlanmış, ilişkisiz textboxlara veri girip buradaki veriyi neden listbox altına gizlediğiniz ilişkili textboxlara kopyala yapıştır yapıyorsunuz. İlişkisiz texboklarınızdaki veriyi INSERT sorgusu ile tablonuza ekleyin. Yaptığınız her işlemde kopyala / yapıştır yapmak hem sistemi yavaşlatır hem accessin hata yapma yüzdesini arttırır. Yine bu textboxların her birini if isnull ile tek tek kontrol ediyorsunuz "For Each ctl" döngüsü ile bu kontrolleri de tek bir seferde yapıp düzenlemeye devam edebilirsiniz. İlgili form yapısının belirttiğim hususlar doğrultusunda yeniden düzenlenmesi gerekir.
Cevapla
#5
Hocam aslında yapmak istediğim çalışmanın özeti buydu.

Tabi kısayolları sizler söylediniz, ben sizin söylediğinize göre çalışmamı düzenleyeceğim. Bilmediğim için yazdığınız konularda eksiklerimi kapatmak için biraz eğitim almam gerekiyor. Bir kaç güne yapıp yapmadığımla ilgili tekrardan dönüş yapacağım. Yorum için teşekkürler
Cevapla
#6
Yapın çalışmanızı takıldığınız noktalarda yine yardımcı olmaya çalışalım. Dersler bölümünden mutlaka faydalanın, sorguları inceleyin. Yapacağınız işlemler çok komplike değil. Dersler ile bir kaç örneği de dikkatle incelerseniz kolaylıkla üstesinden geleceksiniz.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task