Skip to main content

AccessTr.neT


Formda Onay Kutusu İle Veri Aktarma

Formda Onay Kutusu İle Veri Aktarma

Çözüldü #1
merhaba arkadaşlar formundaki onay kutusu ile onay kutusu tıkı dolu iken kdv dahil ve onay kutusu tıkı boş iken kdv hariç fiyatlarını satış fiyatı kısmına getirmek istiyorum bu konu' da yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
.rar fatura.rar (Dosya Boyutu: 2,99 MB | İndirme Sayısı: 3)
Cevapla
#2
Fiyatı nereden alacak? İşlemleriniz satış fiyatı üzerinden yürüyor kdv hesaplamaları vs bu fiyat üzerinden. Siz bir fiyat gireceksiniz bunun kdv dahil ise kdvsiz satış fiyatı şu kdv hariç ise oran miktarında kdv hesapla şeklinde bir şey mi yapmak istiyorsunuz? Bir fiyat listesi varda ürün seçilince fiyatı oradan mı geliyor? Mantığınızı anlamadım
Cevapla
#3
dediğiniz gibi hesaplamalar satış fiyatı üzerinden yapılacak fiyat stok dan kdv'li fiyat'a gelecek onay kutusundan tık kaldırılınca kdv'siz fiyat gelecek satış fiyatına gelecek.
Cevapla
#4
Fiyatları stok kartından alacaksanız stok kartınızda ilgili ürünün fiyatını ve kdv oranını belirlediğiniz alanlar oluşturun, fiyat ve kdv oranı buradan eklensin mantıklı olan budur. Stok kartlarına bir disiplin ile fiyatları girin örneğin girdiğiniz tüm fiyatlar kdv dahil ya da hepsi kdv hariç olsun. Bu durumda kdv dahil girdiğiniz varsayımı altında kdv dahili seçecek olursanız ilgili checkboxın güncelleştirme sonrasına veya geçerli olması durumuna göre senaryolarla formunuzda satış fiyatı stok kartınızdaki kdv dahil fiyat olarak işlenir ve kdvsiz fiyat hesaplanarak kdv hariç fiyat kısmına bu değer, kdv alanına indirilecek kdv hesaplanarak yansıtılabilir. Tam tersinde ise kdvsiz fiyat satış fiyatına yansıtılır, kdv alanına hesaplanan kdv aktarılır. Satış fiyatını elle yazayım sonra kdv hariç dersem bu fiyatı ayrıştırsın ilgili alanların değerlerini işlesin sonrada bu satış fiyatını güncelleyip diğer kayıda geçsin şeklinde ilerlemek hatalı bir yaklaşım.
Cevapla
#5
sayın atoykan fiyat ve kdv zaten stok kartından geliyor formu incelerseniz memnun olurum.
Cevapla
#6
Kusura bakmayın ilk fırsatta daha detaylı inceleyeceğim tekrar, yoğun tempodan anında yetişemiyorum ne yazıkki atladığım yanları olabilir baktığımda.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task