Skip to main content

AccessTr.neT


Bir formu başka bir form içine gömüp bağlamak

Bir formu başka bir form içine gömüp bağlamak

Çözüldü #1
merhaba arkadaşlar, kendime ait bir veritabaı dosyam var be bunu başka bir veritabanıyla entegre etmem gerekmeke.

Kendi veritabanım olan "sistemtakip" dosyasının "t_ihracatfatura" formunu, "transfer" veritabanında bulunan "kambiyoform" formunun içine gömmek istiyorum.

transfer- kambiyoform formunu açtığımızda ana formda bulunan verileri , bu formun içine gömeceğimiz t_ihracatfatura formumda bulunan:
Fatura_no ----> ihracatf_faturano
Gelen Bedel----> ihracatf_gelenbedel
Fatura_Tarih---> ihracatf_tarih
Sip_Firma ---->ihracatf_musteri
GCB_SEKLI ---->ihracatf_odemesekli
Parite ------> ihracatf_parite

ve

transfer- "kambiyo" formu içinde bulunan GIDEN_ADET alformundan yine kendi formum olan gömülecek "t_ihracatfatura" formuma

cinsi ---->ihracatf_nitelik
DSN ----->ihracatf_sipadi

aktarılmasını istiyorum. [formadı]![değişken]=me.[değişken] denedim hata veriyor.

Bunu hazıra konmak adına yapmıyorum inanın defalarca denedim fakat bir türlü beceremedim, izinler veya kodlarda bir sıkıntı oldu sanırım benim veritabanımda kullandığım formüller bu "transfer" veritabanında tamamen farklı bir biçimde işliyor.

Ve bir de bu işlerle uğraşırken aklıma yatmayan bir konu dahavar. İlgilenen arkadaşların göreceği üzere az önce bahsettiğim GIDEN_ADET alt formu "sürekli form" halinde kaydedilmiş olmasına rağmen kayıtları alt alta sıralayabildiğimiz "veri sayfası görünüm" formatında çalışıyor. Bunu nasıl becerebilmişler bütün forum özelliklerine baktım bulamadım. Gözünüze çarparsa yada bu konuda bir bilgiye sahipseniz paylaşır mısınız lütfen?

İlgilenen arkadaşlara şimdiden minnettarım.
Teşekkürler.
.rar veritabanları.rar (Dosya Boyutu: 1,7 MB | İndirme Sayısı: 13)
Son Düzenleme: 20/03/2013, 11:38, Düzenleyen: mehmetb84.
Cevapla
Çözüldü #2
şimdi vaktim yok ama alt tablo bağlamaktan bahsediyorsan hazır Access şablon programlarında demirbaş takibi programına bakabilirsin
@benbendedeilem
Cevapla
Çözüldü #3
tablo bağlamayı biliyorum yukarıda da bahsettim zaten dikkatli okumamışsın sanırım.
Cevapla
Çözüldü #4
arkadaşlar yardım edebilecek biri yok mu?
Cevapla
Çözüldü #5
Veritabanlarının biri 2003 diğeri 2007 formatında olduğu için nesneleri almada hata verdiği için transfer.mdb isimli dosyanızı 2007 olarak değiştirdim. (Dış veri al kullandım umarım uyumsuz nesneniz yoktur)
istediğiniz form ve tabloyu çekip formunuza yerleştirdim. Tasarımı size kalmış.

İş yoğunluğum nedeniyle fazla inceleyemedim. İnşaallah doğru anlamışımdır.
.rar mehmetb84.rar (Dosya Boyutu: 1,07 MB | İndirme Sayısı: 12)
Toprağa her türlü kötü şey atılmasına rağmen
Topraktan hep güzel şeyler biter . (Akşemseddin)
Cevapla
Çözüldü #6
.rar transfer.rar (Dosya Boyutu: 508,69 KB | İndirme Sayısı: 4)
Yardımın için çok teşekkür ederim. Sorunum yarı yarıya çözülmüş durumda. Tek sıkıntım kambiyoform'dan ve giden_adet formundan komut tuşlarıyla aktardığım verileri içeren t_ihracatfatura formumdaki verilerin siparişno alanının giden_adet formundaki DSN alanıyla bağlanması.

Üzerinde çalıştığım kambiyoform'dan ve altformu olan giden_adet formundan komut (ok)tuşlarıyla aktardığım verileri içeren t_ihracatfatura altformu bulunmakta.
Bu sözkonusu t_ihracatfatura altformumdaki verilerin, siparişno alanının giden_adet altformundaki DSN alanıyla bağlanmaya çalışıyorum.

Aslında bunu yapmak için giden_adet formunun içine t_ihracatfatura formunu altform olarak eklemek lazım ama birinin sürekli form diğerinin veri sayfası görünümü olması nedeniyle bir sıkıntı yaşıyorum. Hatırladığım kadarıyla alt form olmamalarına rağmen bazı alanları kodlarla bağlayarak bunu sağlayabiliyorduk.

Bunun için de az önce söylediğim gibi,
giden_adet formunun DSN alanında hangi sipariş numarası yazıyorsa t_ihracatfatura formunda, sipariş no alanıyla eşleşen kayıtların görünmesini istiyorum.
Basit örnekle açıklayayım kambiyoformu açtığınızda sağ taraftaki giden hanesini tıkladığınız zaman giden_adet altformu açılır.
Orada sipariş no kısmında bulunan 1111 numarasının aynılarını siparişno alanında içeren kayıtların t_ihracatfatura formunda görünmesini (farklı sipariş numarasına sahip kayıtların görünmemesini) istiyorum.
İlgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.
Son Düzenleme: 26/03/2013, 13:53, Düzenleyen: mehmetb84.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task