Skip to main content

AccessTr.neT


Bu denetimde nesne yok

Deniz DEMİRCİOĞLU
Deniz DEMİRCİOĞLU
8
4631

Bu denetimde nesne yok

Çözüldü #1
Herkese Kolay Gelsin....Ofis 2007 kullanıyorum .. Ekteki prıgramda "Taksit fatura uygulaması ve "analiz ödemeleri uygulamasını"  açtığımda "Bu denetimde nesne yok" hatası alıyorum çok uğraştım ama düzeltemedim... Yardımcı olursanız sevinirim...Saygılarımla  bilgisayarımda yedek aldığım diğer yedeklerde de aynı hatayı veriyor.
Son Düzenleme: 26/01/2015, 22:25, Düzenleyen: Deniz DEMİRCİOĞLU. (Sebep: uyari)
Cevapla
#2
Her iki formda bende açtı.Refaranslarla ilgili olabilir mi acaba ?

2013 Office.
"Oyun bitince  şah ve piyon aynı kutuya atılır "
Cevapla
#3
(26/01/2015, 17:23)yorum70 yazdı: Her iki formda bende açtı.Refaranslarla ilgili olabilir mi acaba ?

2013 Office.

hatayı verdikten sonra formu açıyor, işlem yaptığımda işlemde yepıyor ama "kod"a gidiyor bilgisayarımda eksik olan veya silinen bir şeyle ilgili olabilirmi acaba
Cevapla
#4
hatayı verdikten sonra formu açıyor, işlem yaptığımda işlemde yepıyor ama "kod"a gidiyor bilgisayarımda eksik olan veya silinen bir şeyle ilgili olabilirmi acaba

Ayrıca belirttiğim uygulamaları açıp işlem yaptığımda örneğin uygulamadaki "kayıt" butonuna bastığımda "run-time erorr "2683" bu denetimde nesne yok hatası alıyorum
Cevapla
#5
Sayın deniz demircioğlu,

Öncelikle,önemli bir hususu dikkat çekerek bir açıklamada bulunmakta fayda var kanısındayım.eklediğiniz uygulamada mevcut bulunan kayıtlar,incelendiği üzere (askeri birlikler ve çalışılan firmalar) açısından gizli kalması gerekli olan bilgiler içermektedir.bu nedenle,sorunlarınızı danışmak için açtığınız konularınıza kullandığınız uygulamanın birebir aynı olarak değil aksine böyle önem taşıyan gizli olması gereken bilgilerin yerine farazi kayıtlar içerecek şekilde olmasını sağlamak sureti ile konunuza dahil etmeniz yerinde olacaktır.hassaslık gerektirecek önemli bilgilerin güvenliği adına bu gerekmektedir.bu nedenle,bu uygulamanızı konunuzdan iptal edip yerine yukarıda bahsi geçtiği şekilde hazırlanmış bir örnek eklemeniz daha doğru olacaktır.

Sorununuza yönelik olarak da aşağıdaki bilgilerin paylaşımı uygun görülmektedir.Sayın yorum70’in belirttiği gibi,uygulamanızda bahsettiğiniz formlar hatasız açılmakta.her iki formdaki KAYDET butonları da işlemlerini gerçekleştirerek sorunsuz çalışmakta.

Run Time Error 2683 hatasını almanızın iki nedeni olabilir.
birincisi,kod sayfanızda menüden TOOLS – REFERENCES kısmında yer alan ve sol yanında MISSING yazan referanslar mevcutsa,bu referansları tekrar eklemeniz yerinde olacaktır.

ikincisi de,form üzerinde daha önceden mevcut olup da sonradan sildiğiniz bir denetime ulaşma durumuz söz konusu ise bu hata verebilir.bu hususları tekrar gözden geçirmek sureti ile uygulamanızı kontrol etmeniz yerinde olacaktır.

ayrıca,MOtoYedekleme adlı modülde Public Function OtomatikYedek() başlıklı fonksiyon tanımlama kodlaması içerisinde Dim otoyedeksaati1, otoyedeksaat2 olarak tanımlamışsınız değişkenleri fakat kodlama bünyesinde , otoyedeksaat2 yerine otoyedeksaati2 diye tanımladığınız için bu değişkeni bulmadığına dair uyarı vermektedir.denetim adlarını tercihinize göre kodlama içerisinde yeniden düzenlemelisiniz.


Son olarak,aldığınız hatanın görüntüsünü resim olarak da konunuza eklemek sureti ile hangi kısımda nasıl bir hata olduğunun daha net görünmesini ve bilinmesini de sağlayabilirsiniz.bilginize...İyi çalışmalar,Saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla
#6
Sayın ; atoz112

Öncelikle uyarı ve bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim. İki gündür uğraşıyorum henüz bir çözüm bulamadım aynı uyarıyı almaya devam ediyorum. Acaba MS Ofis ten veya bilgisayarımdan kaynaklanıyor olabilirmi.. Saygılarımla
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task