Skip to main content

AccessTr.neT


Combobox Ta Seçtiğim Araç Plakasını Son Km' Sini Textbox A Alma

Combobox Ta Seçtiğim Araç Plakasını Son Km' Sini Textbox A Alma

Çözüldü #1
Merhabalar sayın hocalarım. Araç takip programı yapmak istiyorum. Form sayfasında bir userform oluşturdum. Araçlarla göreve gidecek personel isimlerini yazıp tarihe göre aylara kayıt yapıyorum. Sizden ricam şu: Userformda Combobox2 de plaka seçtiğimde o aracın en son yaptığı km sayısını bulup textbox26 getirmesini istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
.rar Araç Takip Programı.rar (Dosya Boyutu: 99,6 KB | İndirme Sayısı: 7)
Son Düzenleme: 25/08/2023, 09:57, Düzenleyen: Vahap5244.
Cevapla
#2
Sorularınızı ilgili başlıklar altında, kısa ve öze ifadelerle ve gereksiz font değişiklikleri, renklendirme gibi işlemler yapmadan açın. Sorunuz Excel ile alakalı visual basic altına açıyorsunuz (tarafımca ilgili alana taşınmıştır), fontları büyüteceğim derken 3 satır yazınız 1 sayfa olarak açılıyor, okumak yerine bu ne diyoruz. Site Kurallarında nasıl konu açacağınız açık net ifade edilmiş durumda lütfen dikkat edin.
Cevapla
#3
veri ocak-aralık adlarına sahip 12 sayfada mı aranacak?
arama işleminde ilgili plakaya ait en büyük km mi bulunacak en son tarihteki km mi bulunacak?
en büyük km'yi bulmak son tarihteki veriyi bulmaktan daha kolay eğer araçların km'si sıfırlanmıyorsa yada ne bileyim aynı plaka daha sonra yeni alınmış bir arabaya takılmayacaksa en büyük km üzerinden gidilebilir.
Not : örnek çalışmanızı eklerken lütfen bir kaç satır (en azından bir kaç farklı plakaya ait farklı tarihli km'ler olan) veri de ekleyin ki hem kodu denerken hem de veri yapısında olabilecek sorunları saptarken elimizde örnek olsun
mesela çoğu durumda veriler userform üzerinden eklenirken tarih alanları sorun çıkartıyor.
Cevapla
#4
Veriyi Ocak ve Aralık arası aylarda arayacak ve En büyük km bulunacak.
Son Düzenleme: 25/08/2023, 13:44, Düzenleyen: Vahap5244.
Cevapla
#5
araba-plaka işlerine pek vakıf değilim ama yeni araba alındığında eski plakanın kullanılabilmesi gibi bir durum olmayacak öyle mi?
Cevapla
#6
Evet araba alım satım yapılmayacak. 10 araç farzedin ve bir kurumda personellerin bu araçlarla görevlendirildiğini düşünün buradaki konu bu araçların görevlendirilmesi, takibi hangi araç kaç km yapmış, kasko sigorta takiplerinin yapılabilmesi için kullanılacak. Ekteki dosyada da yeni görev yazılırken o aracın en son yaptığı (En büyük) km aramak için formülle 12 ay içinden bulup getirmesini sağlamak.
Son Düzenleme: 25/08/2023, 13:54, Düzenleyen: Vahap5244.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da