Skip to main content

AccessTr.neT


Dreamweaver ile iş uygulamaları

Dreamweaver ile iş uygulamaları

#1
Merhaba Arkadaşlar,

Access küçük işletmeler için çözümler sunmaktadır. Dreamweaver ile daha büyük yapılı işletmelere web tabanlı iş uygulamaları geliştirilebilir mi?

Özellikle bu konu için neleri bilmek ve önceden halletmek gereklidir?

Cevaplayabilirseniz çok sevinirim.
Cevapla
#2
Dreamweaver (DW) sadece bir editördür. Örnek olarak Php'yi kullanan bir site geliştirmek istiyorsunuz. DW, Php'nin sintaksına (dil kurallarına) uygun yazıp yazmadığınızı kontrol eder, fonksiyonların yazılışı sırasında kod tamamlama, parametreler hakkında bilgi verme vb. işler yapar. Size daha az hata ile daha hızlı kod yazmanızı sağlamaktan başka bir faydası yoktur. İsterseniz DW kullanmaz Microsoft'un Not Defteri'ni kullanarakta yazabilirsiniz çünkü DW ile kaydettiğiniz dosyalar aslında sıradan bir tekst (text) dosyasıdır. Bu dosyaları anlamlandıran ve kullanan ise Php derleyicisidir (compiler). Elbette sadece Php derleyici de yeterli gelmez Apache, IIS gibi sunuculara ihtiyacınız olur.

DW son yıllarda artık sadece amatörler veya eski alışkanlıklarını terk edemeyenler tarafından daha çok tercih edilir halde. Eğer Php, Html, Css için geliştirme yapmayı düşünüyorsanız çok daha farklı editörler var. Özellikle Php için alternatif çok çok fazla.

Soru biraz muallak olduğu için tam olarak cevaplamakta zorluk çekiyorum. "iş uygulamaları" derken eğer kast ettiğiniz HepsiBurada gibi bir web sitesi ise bu sadece sizin bilgi ve tecrübenize bakar. Editörler sizin tercihinize göre değişecek araçlardır sadece. Bir web sitesi değil de Internet üzerinde verileri saklayacak Access gibi bir masaüstü uygulama geliştirmek istiyorsanız o zaman C# veya Delphi gibi programlama dilleri tercihiniz olmalı.

Biraz daha detaylandıracak olursanız daha iyi cevap verebiliriz.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
#3
(04/10/2016, 11:38)alpeki99 yazdı: Soru biraz muallak olduğu için tam olarak cevaplamakta zorluk çekiyorum. "iş uygulamaları" derken eğer kast ettiğiniz HepsiBurada gibi bir web sitesi ise bu sadece sizin bilgi ve tecrübenize bakar. Editörler sizin tercihinize göre değişecek araçlardır sadece. Bir web sitesi değil de Internet üzerinde verileri saklayacak Access gibi bir masaüstü uygulama geliştirmek istiyorsanız o zaman C# veya Delphi gibi programlama dilleri tercihiniz olmalı.

Tamda yukarıdakini kastetmiştim. Access yerine web de verileri saklayabileceğimiz üretim, stok, satış gibi modüller oluşturabileceğimiz iş uygulamalarını kastettim. DW buna uygun değil dediniz. sorumun cevapbı olmuş oldu teşekkürler.

Saygılarımla
Cevapla
#4
ayrıca localde web sayfası tarsında programda geliştirilebilir. asp,aspx veya php de yazılan kodlar ile bir ağ üzerinde işlem yaptırabilirsiniz.
POWER 'un Çekirgesi :=)
ozguryasin, 23-09-2009 tarihinden beri AccessTr.neT AİLESİ üyesidir.
Access'i Profesyonel Şekilde Öğrenmek İçin https://www.accesstr.net Ailesi Yeter. alkis


Site Kurallarını sorularınızın hızlı cevaplanması için kesinlikle okuyunuz.
Cevapla
#5
Ama Access kadar uygulama geliştirme hızı olmuyor. Teknik olarak visual studio ya hakim olmak gerekiyor.
Cevapla
#6
Programınız Access, veritabanınız ise web üzerinde bir MySql veritabanı olmak üzere programınızı kurgulayabilirsiniz.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task