Skip to main content

AccessTr.neT


Excel Den Whats Up A Toplu Mesaj Gönderme Hakkında

Oğuz Türkyılmaz
Oğuz Türkyılmaz
29
1595

Excel Den Whats Up A Toplu Mesaj Gönderme Hakkında

Çözüldü #1
Merhaba internetten ders videoları izleyerek Excel Üzerinden Whatsapp a toplu mesaj gönderme programı yaptım ve çalışıyor. Bu konuda çözmem gereken 4 sorunum var.
1- ie.quit kodu ile whatsapp açılan herbir sekmeyi kapatmaya çalıştım fakat hata alıyorum. Gönderim esnasında her gönderilen yeni numara için bir sekme açılıyor bu sekme açılırken eski sekmenin kapanmasını nasıl sağlarım.
2- Mesaj Text bölümüne You Tube Video Linkinin adresini yazdığımda mesaja eklemesi gereken İmza adlı resmi mesaja eklemiyor.
3- Bu kodlarla ek fotoğraf yerine PDF dosya göndermek mümkün olabilir mi.
4- Gönderilecek mesajların sayısını döngüde dinamik nasıl yapabilirim. Kodda sabit bir değer olarak verildi.

[Resim: do.php?img=10974]
.rar WHATSAPP Mesaj.rar (Dosya Boyutu: 29,97 KB | İndirme Sayısı: 9)
Access Çekirgesi 
[Resim: img-cray.gif]


Son Düzenleme: 01/05/2021, 15:44, Düzenleyen: Oğuz Türkyılmaz.
Cevapla
#2
Whatsapp'ın yeni politikalarına dikkat etmeniz gerek. Yaptığınız program ile şu an mesaj gönderebilirsiniz ancak bir trafik yükü oluşturduğunuz anda numara denetlenir ve business partner olarak kurumsal kayıtlı değil ise spam numara olarak black liste atılır ve bloke edilir whatsapp mesajlaşmasını bu numaradan bir daha kullanamazsınız.

Bu çerçevede bir değerlendirin sorunuz halen geçerli ise yardımcı olmaya çalışalım Oğuz Bey.
Cevapla
#3
(01/05/2021, 18:23)atoykan yazdı: Whatsapp'ın yeni politikalarına dikkat etmeniz gerek. Yaptığınız program ile şu an mesaj gönderebilirsiniz ancak bir trafik yükü oluşturduğunuz anda numara denetlenir ve business partner olarak kurumsal kayıtlı değil ise spam numara olarak black liste atılır ve bloke edilir whatsapp mesajlaşmasını bu numaradan bir daha kullanamazsınız.

Bu çerçevede bir değerlendirin sorunuz halen geçerli ise yardımcı olmaya çalışalım Oğuz Bey.

Sn. @atoykan Ayda bir 400-500 telefona gönderi yapılması muhtemeldi. Bilemiyorum bu miktar dikkate değer bir trafik yükü oluşturur mu. En azından limitlerini bilseydim bir fikrim olurdu.
Access Çekirgesi 
[Resim: img-cray.gif]


Cevapla
#4
Kesinlikle bloke edilirsiniz
Cevapla
#5
Img-cray Anladım. Business üye olacağız o zaman kaçar yok. Üye olma ile ilgili detayları bir öğrenmeye çalışayım. Üye olunca bu tarz bir uygulamaya gerek kalmadan toplu mesaj atma ile ilgili bir kolaylık sağlanıyorsa bu uygulamayı geliştirmeye gerek yok. Bu akşam bir araştırayım netten eğer bir kolaylık sağlanmıyorsa bu uygulamayı her halükarda geliştirmek gerekecek. Öğrenip dönüş yaparım. Çok teşekkürler.
Access Çekirgesi 
[Resim: img-cray.gif]


Cevapla
#6
Sn. @atoykan tekrar merhaba uygulama ile alakalı Whatsapp Business ile anlaşma yapmak gerekecek fakat ben bu uygulamayı ihtiyaçlarım doğrultusunda geliştirmek istediğimden şöyle bir durum söz konusu mesaj gönderdiğim firmaların yada kişilerin Whatsapp kişiler listelerinde ben kayıtlı değilim. Amaç burada bu kuruluşlara yada kişilere ulaşmak ve firmamız ile ilgili bilgi ve kampanya paylaşımı yapmak. Dolayısıyla bu koşullar Whatsapp Business sayfasında yazan mesajlaşmaların alıcı kurum yada gerçek kişilerin onayı ile gerçekleştirilebileceği bilgisi ile çelişiyor. Ben bu geliştirilen uygulama ile Whatsapp Business arayüzü kullanmadan Whatsapp üzerinden mesajlaştığımda telefon numaram Whatsapp Business üzerinde kayıtlı olduğundan gerçekleşecek trafiğin faturalandırmasının gerçekleşeceğini ve bloke edilmeyeceğini düşünüyorum ama bu gönderilen numaraların rızası olayı beni düşündürüyor bu konuda bir fikriniz var mı. Paylaşırsanız memnun olurum.
Access Çekirgesi 
[Resim: img-cray.gif]


Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task