Skip to main content

AccessTr.neT


Form Sayfasında Resim Görüntüleme İşlemi

Form Sayfasında Resim Görüntüleme İşlemi

Çözüldü #1
merhabalar;
           projemin ana konusu bakım onarım kayıtlarının tutulması raporlanması ile ilgili ben bakım departmanında çalışıyorum; "haftalık, aylık, 3aylık, 6aylık, yıllık" peryotlar arasında işletmemizde bulunan makinelerin bakımlarını yapıyoruz bu bakımların kayıt altında tutulması istenildi ve hızlı bir şekilde raporlanması istenildi elimden geldiğince bir çalışma yaptım. Fakat bir sorun ile karşılaştım yaptığımız bakımların fotoğraflarını girilen bakım datasına çift tıklandığında görüntülemek istedim bunu başardım. Fakat bir resim görüntülüye biliyorum birden fazla resim görüntüleme işlemi yapamıyorum ve birden fazla resim yüklemeye çalıştığımda tabloda boş kayıt oluşturup sadece urunresmi satırına eklemeye çalıştığım resimlerin uzantılarını atıyor bu sorunu yapması muhtemelen ileri tuşuna basıp resim yüklemeye çalıştığım için oluyor ben resimler arası geçiş için ileri ve geri butonları oluşturdum fakat bu butonlar resimleri arası değil kayıtlar arası geçiş yapıyor. birde sizlerden ricam iki tarih arası rapor ekledim "pdf aktar butonu" fakat tıkladığımda sorgu biçiminde benden tarih girmemi istiyor bunu düzeltemedim bu konular hakkında bana yardımcı olursanız çok sevinirim.şimdiden emeklerinze ve bana ayırdığınız zamana çok teşşekkür ederim.
.rar bakım.rar (Dosya Boyutu: 3,26 MB | İndirme Sayısı: 4)
Son Düzenleme: 05/07/2021, 08:53, Düzenleyen: volki3301.
Cevapla
#2
Merhaba Sayın @volki3301

Sorunuzu net mi anladım teyit etmek ihtiyacı duydum. Bir bakıma ilişkin birden fazla fotoğraf yüklemek istiyorsunuz ve formda bu fotoğralar arasında gezinmek istiyorsunuz doğru mu? Ayrıca konu açarken örneğinizi ihtiyaç duyduğunuz çözümü sağlayacak kadar veri ve tablolar formlar sorgular görünür, şifreler kaldırılmış vaziyette paylaşın lütfen. İnanın bazen ona bile ayıracak zaman bulamıyoruz.
Cevapla
#3
(05/07/2021, 08:42)volki3301 yazdı: Fakat bir resim görüntülüye biliyorum birden fazla resim görüntüleme işlemi yapamıyorum


Özel bir resim Uygulaması - 1 şahısa 3 resim bağlantısındaki konuyu inceleyiniz.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da