Skip to main content

AccessTr.neT


Formdaki Veriye Göre Klasör Açıp, Açılan Klasöre Resim Ekleme

Formdaki Veriye Göre Klasör Açıp, Açılan Klasöre Resim Ekleme

Photo #1
Herkese merhaba;

Forumda tabi ki forma resim eklemekle ilgili pekçok örnek var. Keza formdaki veriye göre klasör açtıran örnekte var. Aslında burada herşey var.  Halay  Ancak belki hepsini bir anda yapmak isteyen olur diye düşündüm. Bana bir pojede aşırı derecede gerekli olmuştu çünkü. Ürün kaydı yapabilen ve ürünlerle ilgili katalog yapması gereken bir proje idi. Hal böyle olunca her ürünün ayrı klasörlerde ve özel olarak isimlendirilmesi gerekmekteydi. Benzer bir çalışma yapmak isteyen olabilir diye düşündüm.

Aslında çok karmaşık değil. Sn. -mehmetdemiral- hocamızın buradaki örneğini alıp (32. mesajda verdiği klasöre kopyalamalı örneği kullandım) birkaç küçük değişiklikle istenilenleri yapabiliriz diye düşündüm ve kendi projemdeki bazı bileşenleri ekledim. Birkaç küçük sorunu düzelttim. Onun haricinde hiçbirşey değiştirmedim. Aslında tüm kodlar forumda var. "Aramasını bilene" Img-grin)))

Neyse; ekteki örnek kısaca ne yapar:

* Geçerli olan kayıttaki kişiye 3 adet foto ekler. -mehmetdemiral- (Gerekli düzenlemeyle sınırsız olur)
* Bu işlemi yaparken "Ekle/Değiştir" butonuna bastığınızda uygulamanın olduğu klasöre önce "images" isimli bir klasör açar. Onun altına formdaki Şehir Adına bir klasör açar. Şehir klasörünün altına Kişi Adı-Soyadında bir klasör açar.
* Aynı şehir klasörü varsa bir daha açmaz . Doğal olarak aynı isme de açmaz Uys
* Açtığı bu klasörün içine bilgisayarınızdan seçtiğiniz fotoyu getirip kaydeder. -mehmetdemiral-
* Fotoyu buraya kaydederken fotonun ismini Ad-Soyad-Tc numarası olarak isimlendirir. -mehmetdemiral- (Kodlarda küçük değişiklikler yaparak istediğiniz gibi isimlendirebilirsiniz)
* Ekli fotoda değişiklik yapmak istediğinizde önce ekli fotoyu silmenizi ister. Aslında aynı anda da yapılabilir ama biraz acele oldu Icon_rolleyes 
* Fotoyu sil dediğinizde klasördeki fotoyu, klasörden tamamen siler. Ayrıca tabloya kaydedilmiş yolu da siler. İstenirse klasörleri de silebilir ama gerek yok diye düşündüm. İsteyen küçük değişiklikler yapabilir.
* Fotoların üzerine tıklama sırasına göre, fotoları sıralayarak rapor verir. -mehmetdemiral-

Aslında herşeyi -mehmetdemiral- hocam yapmış, eline sağlık Tesekkur

Gözden kaçırdığım hatalarım olduysa kusura bakmayın.

Herkese iyi forumlar...


***Edit: 3'lü resim ekleme uygulaması haricinde eklediğim yeni uygulamada, 3'lü ekleyen örnekteki hatalar giderilmiştir. Tek resim ekleyen versiyonudur. Dileyen 3lüye çevirip rahatlıkla kullanabilir.
Yenilikleri neler: Formda değişiklik yapıldığı zaman resmi bulunduğu klasörden alıp, yeni bilgilerle ve yeni isimle yeni açılacak klasöre taşıyor. Arkada kalan boş klasörleri siliyor. Sadece Tc no alanında değişiklik yapılmışsa resmin adını yeni Tc numarasaına göre değiştiriyor.

Büyük katkılarından dolayı sn. "atoz112" ve sn. "ozanakkaya" ya teşekkürlerimle.
.rar 3 lü resim_ekleme_klasör_acma_donepezil.rar (Dosya Boyutu: 41,98 KB | İndirme Sayısı: 119)
.rar resim_ekleme_klasor_acma_donepezil.rar (Dosya Boyutu: 37,52 KB | İndirme Sayısı: 109)
Son Düzenleme: 12/01/2017, 09:40, Düzenleyen: donepezil.
Cevapla
#2
sayın donepezil,

öncelikle;
kendi açıklamalarınız baz alınmak neticesinde,
mevcutta bulunan bir uygulamayı biraz daha ileri taşıyıp geliştirmiş olmak düşüncesi ile çalışmalarda bulunmanız hem sizin adınıza olumlu bir gelişme hem de bu çalışmalarınız akabinde bu örneği eklemek sureti ile paylaşımda bulunduğunuz için teşekkürler.

elbette ki,uygulamanın çıkış kaynağı olarak sayın Mehmet bey'e de yeri gelmişken teşekkürler.

edinilen kısa süreli bir zaman fırsatının olması akabinde,kendi adıma ben de eklediğiniz örnek uygulamada yer alan gözlemlediğim resim ve klasör durumlarına dair kontroller üzerine bazı hata iletilerini sorunları uygun gördüğüm düzenlemeler neticesinde kullanışlı olma konusunda iyileştirme çalışmalarında bulundum naçizane;sizin ve sayın Mehmet Bey'in hoşgörüsüne sığınaraktan elbette.

kod sayfasında,dahil edilen veya düzenlenen ya da etkisizleştirilen kısımlar belirtilmiş haldedir.inceleyebilirsiniz.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
.rar 3 lü resim_ekleme-ATOZ.rar (Dosya Boyutu: 56,9 KB | İndirme Sayısı: 81)
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla
#3
(05/01/2017, 17:00)atoz112 yazdı: edinilen kısa süreli bir zaman fırsatının olması akabinde,kendi adıma ben de eklediğiniz örnek uygulamada yer alan gözlemlediğim resim ve klasör durumlarına dair kontroller üzerine bazı hata iletilerini sorunları uygun gördüğüm düzenlemeler neticesinde kullanışlı olma konusunda iyileştirme çalışmalarında bulundum naçizane;sizin ve sayın Mehmet Bey'in hoşgörüsüne sığınaraktan elbette.

Ne demek; düşünmüş olmanız, indirip düzenleyip tekrar yüklemeniz bile başlı başına bir özveri. Yapıcı eleştiriniz ve olumlu düşünceleriniz için de ayrıca teşekkür ederim.

Klasör kontrol etme aklıma gelmemişti çok iyi olmuş Img-grin

İlk resim yüklemede resmi getirip kopyalamıyor. Şehir klasörünü oluşturuyor ama isim klasörüde oluşmuyor. Ayrıca image path dolu kaldığı için de hata veriyor. Akşam daha sakin bir zamanda bakıp, acaba bulunduğum bilgisayardan mı kaynaklanıyor ona bakıcam.

Emeğinize sağlık.
Cevapla
#4
sayın donepezil,

2.mesajda eklenen örnek uygulama düzenlenerek tekrar dahil edilmiştir.inceleyebilirsiniz.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla
#5
Çok teşekkürler. Benim incelememe fırsat vermeden eklemişsiniz Img-grin Emeğinize sağlık. Saygılar...
Cevapla
#6
Oh oh. Ne güzel... Yokluğumuzda sitede birilerinin çalışıyor ve üretiyor olması çok iyi. Herkese çok teşekkürler. İşte AccessTr.net böyledir.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task