Skip to main content

AccessTr.neT


Formdan çoklu sorgulamada hata...

Formdan çoklu sorgulamada hata...

Çözüldü #1
Merhaba arkadaşlar;
Uygulamamda bir kayıt formu var. Buraya kayıtları resim yolu ekleyerek kaydedebiliyorum. Aynı şekilde dosya yolu ilede kayıtlı kişinin CV si varsa onuda kaydedip görüntülüyorum. Deneme amaçlı bir iki kayıt yapıp sorgulamalarımıda kontrol ettim oda çalışıyordu. Yaptığım bu bir iki kişilk kayda göre hem resimli hemde resimsiz olarak doğru kişilere ait doğru bilgiler geliyordu . Ama programı kullanması için verdiğim arkadaşım 20'ye yakın bir kayıt yaptıktan sonra bazı resimlerin farklı kişilerde aynı gözüktüğünü ve kayıtlarla ilgili sorgulama ekranındaki seçimleri yapıncada o kriterlere ait bütün kişilerin gelmediğini söyledi. kontorl ettim bende 8 10 adet resimli kayıt yaptım. Sonra kayıtları içinde gezincede resimlerde sorun olmadığını gördüm. Ama çoklu sorgulamalarım çalışmıyor. Yada tam olarak çalışmıyor eksik kişilerei getiriyor.

Zamanı olan bütün arkadaşlardan uygulamamı inceleyip bu sorunlarım hakkında bilgilerini rica ederim.
Teşekkürler.
.rar denek.rar (Dosya Boyutu: 101,56 KB | İndirme Sayısı: 18)
Cevapla
Çözüldü #2
Lütfen örneğinizi 2003 formatında yükleyiniz....
Please return your positive or negative ...
Cevapla
Çözüldü #3
Gördüğüm sorunlardan birisi sorgulamanızın sağlıklı çalışması için form üzerindeki alanların dolu olmasını sağlayın. Örneğin örneklerinizde boy kriterini girdiğiniz 2 adet kaydınız bulunmakta, bu nedenlede RPR_GENEL çalıştığında sadece 2 kayıt gösterilmektedir. Resimle ilgili ise arkadaşınız doğru söylüyor. Çünkü en son eklenen resim diğer tüm kayıtlarda da görünüyor. Bunun için ise yüklediğiniz resimleri sakladığınız klasör içerisinden kontrol ederek forma resim getirilmesini sağlayan kodlarınızı gözden geçirin. Resim ekleme ile ilgili olarak
Forma Resim Ekleme, Kopyalama ve Arşivleme,
Özel bir resim Uygulaması - 1 şahısa 3 resim
uygulamalarını kullanabilirsiniz. Bunun dışında sizde sitemizde arama yaparak farklı resim uygulamaları bulabilirsiniz. Kolay gelsin.
Cevapla
Çözüldü #4
Merhaba arkadaşlar,
İlginize için çok teşekkür ederim. Sayın BlackEagle öncelikle kod yazma ve okumada çok çok acemi olduğumu belirtiyim. Bende aslında sadece sihirbazları ve bir iki basit kodu yazarak başladım bu uygulamaya. Eminim sizde bunu uygulamda fark etmişsinizdir. Ekstra bu resim eklemeyi bulup uyguladım. Kodu gözden geçiriyorum ama ne yapmam gerektiğini bilemiyorum. Sizin önerdiğinizi uygulamalarda modül ve sanırım bu modülede bağlı çalışan diğer birçok ekstra kod yazılı. Acaba kodları aynen kopyalayıp yapıştırmı yapıyım. O zamanda en azından sadece bir iki kodu dışardan aldığım geri kalanları çok basit olsada benim yazdığım bu uygulamaya epey yabancı olacağım. Siz sadece değiştirmem gereken yeri bana anlatabilirmisiniz. Acaba formun Current olayındamı sorun var.
Yani bazı kayıtlarda resim eklenmedim dedi arkadaşım. O zaman bu current olayında acaba resim yolu boş olunca bir öncekinimi oaraya atıyor ?
Raporlama konusunda dediğiniz gibi kriterlere ilgili bütün alanlar dolu olunca raporlamalarda sorunsuz çalışıyor. Teşekkür ederim.
Cevapla
Çözüldü #5
Formunuzdaki resim ekleme ve silme olayı ile raporda resim listeleme konusu yeniden düzenlenmiştir. Sorgulama ekranınızdaki yeni eklenen Fotoğraflı liste düğmesine tıklayarak yeni halini inceleyebilirsiniz. Dikkat edeceğiniz husus ekleyeceğiniz fotoğraflar .jpg formatında olmalıdır. Ayrıca resim klasörü ile mdb aynı yerde tutulmalıdır. Umarım işinize yarar. Kolay gelsin
.rar denek_örnek_ercan.rar (Dosya Boyutu: 177,37 KB | İndirme Sayısı: 20)
Cevapla
Çözüldü #6
Konu sahibi sonuç hakkında bizi bilgilendirirse seviniriz.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da