Skip to main content

AccessTr.neT


Gruplandırmak Ve Ayrı Kriterleri Toplatmak

Gruplandırmak Ve Ayrı Kriterleri Toplatmak

Çözüldü #1
arkadaşlar mrerhaba. ekte gönderdiği örnekte bir yardıma ihtiyacım var. aynı sorgu içerisinde adana olup ta evet ve hayır olanları ayrı ayrı, ankara olup ta evet ve hayırları ayrı ayrı toplatmak istiyorum. şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim
.rar personel.rar (Dosya Boyutu: 913,97 KB | İndirme Sayısı: 9)
Cevapla
#2
Merhaba, ben de örneklerin Site Kurallarına uygun olarak eklenmesini istiyorum. Örneğinizi eklemeden önce sıkıştırıp onarın. Sizin örnek 913 KB, benim örnek ise 26,2 KB.

Sorguyu inceleyip olumlu/olumsuz bildirimde bulununuz.
.rar personel kimlik_sld.rar (Dosya Boyutu: 26,26 KB | İndirme Sayısı: 6)
Cevapla
#3
(23/01/2018, 08:54)ozanakkaya yazdı: Merhaba, ben de örneklerin Site Kurallarına uygun olarak eklenmesini istiyorum. Örneğinizi eklemeden önce sıkıştırıp onarın. Sizin örnek 913 KB, benim örnek ise 26,2 KB.

Sorguyu inceleyip olumlu/olumsuz bildirimde bulununuz.

Sevgili devrem öncelikle yardımların için teşekkür ederim. Sıkıştırma işlemi ile ilgili nasıl böyle olduğunu inan bende bilmiyorum. Bundan sonra daha dikkat edeceğim. Örnekte isteğimi belirtirken eksik belirtmişim. Kusura kalma. Alacağım rapor ile ilgili iki aşamalı sonuca ulaşmak istiyorum. Öncelikle seçeceğim tarihi tek satırda gruplandırmak, daha sonra görev yerlerini gruplandırmak ve en son bu gruplara bağlı olarak evet ve hayırları toplatmak istiyorum. Resimde de belirttiğim gibi bir rapora ulaşmak istiyom. Teşekkür eder saygılar sunarım
Cevapla
#4
Merhaba, örnek uygulamanızdaki verilere göre, sorgu sonucunun görünmesini istediğiniz halini Excel belgesi olarak ekleyiniz. İnceleyip çözüm arayalım.
Cevapla
#5
(23/01/2018, 14:47)ozanakkaya yazdı: Merhaba, örnek uygulamanızdaki verilere göre, sorgu sonucunun görünmesini istediğiniz halini Excel belgesi olarak ekleyiniz. İnceleyip çözüm arayalım.

ekledim şimdiden tekrar teşekkür ederim
.rar format.rar (Dosya Boyutu: 7,05 KB | İndirme Sayısı: 3)
Cevapla
#6
(23/01/2018, 14:47)ozanakkaya yazdı: örnek uygulamanızdaki verilere göre

Üst mesajımda örnek uygulamanızdaki verilere göre Excel belgesi istedim. Excel belgesinde işe başlama tarihi var, örnek uygulamanızdaki tabloda tarih alanı veya tarih alanı içeren tablo yok.

Ayrıca, Excel belgesindeki gibi veri alabilmeniz için görev yeri adana olanların hepsinin 01.01.2018 tarihinde, ankara olanların da 02.01.2018 tarihinde işe başlaması gerekir.

Tarihleri ayrı ayrı gruplandırsanız bile farklı tarihli adana verisini ayrı ayrı toplayacaktır.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task