Skip to main content

AccessTr.neT


Hakediş Yazılım Tasarımı

deimo3s
deimo3s
7
2308

Hakediş Yazılım Tasarımı

#1
merhabalar;

Özel sektörde bir inşaat firmasında hakediş bölümünde çalışmaktayım. Access üzerinde hakediş için yazılım tasarlamayı amaçlıyorum. yazılım belli bir noktaya geldi. hakediş için de bazı şablonları oluşturdum. ancak yavaş bir süreç tabi. 
Sorum şu; forumda benzer proje üzerinde çalışmak isteyenler var mıdır? var ise bu veritabanını github üzerinde paylaşarak çalışabiliriz. Versiyon kontrolü çok zor ama üstesinden geleceğimizi düşünüyorum. bu şekilde bilgilerimizi bir araya getirebiliriz. ortaya ortak güzel bir yazılım çıkarabilir.

Teşekkürler.
Cevapla
#2
hiç kimse yok mu işbirliği yapmak isteyen?
Cevapla
#3
bu tür durumlarda siz projenizi paylaşırsınız, takıldığınız yada olmasını istediğiniz şeyleri söylersiniz bizler de yapabileceğimiz bir şeyler varsa elimizden geleni yaparız.
görmediğimiz, bilmediğimiz yapıp yapamayacağımızın garantisini veremeyeceğimiz bir proje için "ben de varım" demek kolayca üstlenilebilecek bir sorumluluk değil.
Cevapla
#4
(12/06/2019 14:23)deimo3s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hiç kimse yok mu işbirliği yapmak isteyen?
Bu iş Excel de yapılır.hakediş ile ilgili sorun varsa yada excelde formül vs.yardımcı olurum.
Cevapla
#5
excelde hakediş formatı yapılıyor tabiki. onu yapabiliyorum. makro ile seçeneklerin olduğu sistematik bir hakediş taaslağı oluşturuyorum ancak bu projenin sadece bir kısmı. diğer kısmı ise bütün hakedişlerin kayıtlı olduğu veri tabanı ve bu tabandan seçilen hakedişin direk Excel ile oluşturulması. örnek göndereyim mi?
Cevapla
#6
madem projelerimiz sayfasına taşındım. ve ortak tek projeyim. paylaşayım Lol 

Access dosyasını açıp FRMAIN üzerinden inceleybeilirsiniz. Komut 95 işimli buton seçmiş olduğunuz hakedişi Excel dosyasına aktarıyor. HKDS adlı taslak dosyası kullanılıyor aktarım için. data sayfasını doldurma işlerini yapacaktım ama işler karmaşık olmaya başladı modüllere ayrılması gerekiyor işin. bilemiyorum desteklerinizi bekliyorum. daha bu işin kesintiler kısmı var da var.
.rar HKDS.rar (Dosya Boyutu: 639,42 KB | İndirme Sayısı: 31)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da