Skip to main content

AccessTr.neT


İtfaiye Teşkilatı İçin Vt Çalışması

berduş
berduş
52
7794

İtfaiye Teşkilatı İçin Vt Çalışması

#1
Bu proje itfaiye teşkilatı için veritabanı hazırlamayı amaçlamaktadır.
Sistem nasil çalışır, Nelere ihtiyacı vardır, hangi tablolar hangi alanlar gereklidir...
Aklınıza gelebilecek her şeyi burada paylaşabilirsiniz, ne kadar çok fikir paylaşılırsa proje o kadar başarılı olur
Cevapla
Heart #2
İtfaiye teşkilatımız için benim de küçük bir Katkım olsun. itfaiyeci_26 nın hazırladığı programa küçük bir saatli takvim ilave ettim. Saatli tarih girişlerinde kullanıldığında hesaplamalarda kolaylık sağlayacaktır.
[Resim: Srf5M2bx.gif]
.rar YANGIN_RAPOR_userx.rar (Dosya Boyutu: 855,85 KB | İndirme Sayısı: 49)
"Dünyayı fazla düşünme."
Cevapla
#3
Teşekkürler @userx
Cevapla
#4
Tekrar belirteyim bu bolum sadece iskeleti oluşturmak amaçlı
Sorularınız, örnek buraya eklenmiş olsa bile, sorular bölümünde sorulmalı.
Cevapla
#5
Hocam proje itfaiye komuta odasında gelen ihbar kayıtlarını, olay hareketlerini, çıkış hareket ve bilgilerini tutmak bunları anlık, günlük ve aylık raporlamak amacı ile kullanılacaktır.
1.Olayın vaka numarası olacak bu numara benzersiz ve her vaka için özel bir numaradır. Bu numarayı 112 sistemi otomatik olarak itfaiyeye gönderiyor biz (manuel olarak gireceğiz)
2. Proje içerisinde ihbarcı ve olay yeri telefon, adres (ilçe,mahalle, cadde sokak ve kapı no bilgileri) ve olay yerinin ilk çıkartılan guruba olan mesafesi bulunacak.

3. İhbarın alındığı saat ve aktarıldığı diğer birimlerin saatleri olacak.(Çağrı alıcı, çağrı yönlendirici, komuta, kontak açılış, araç çıkış, araç varış, araç dönüş)
4. İhbar alındıktan sonra çıkış yapan gurup ve araç bilgileri ile bunların çıkış saatleri, varış saatleri ve guruba dönüş saatleri olacak.
5. Daha sonra olay yerine takviye gönderilen diğer gurupların ve araçların çıkış, varış ve dönüş saatleri olacak. İstatistiklerde takviye giden guruplar ile ilgili bilgilere yer verilmemektedir.
6. Olaya çıkış yapıldıktan sonra yoldan dönüş yapılırsa bunun için konulacak bir bölüm vasıtası ile varış saatleri hesaplama dışı bırakılacak.
7. Bu girilen bilgilerden anlık olarak bir formda görülmesi lazım ama değişiklik yapılamaması lazım ki bunu olaya giden guruplar daha sonra uzaktan bağlanarak inceleyecekler.
8. Vaka sisteme giriş yapıldıktan sonra konulacak bir düğme vasıtası ile önceden hazırlanmış bir formun bazı bölümleri doldurularak yazdırılacak.
9. Günlük ve haftalık alınacak verilerde gurup adı, olay türü ve cinsi, vardiyası, çıkış ve dönüş süreleri, ortalama çıkış süreleri, ortalama mesafe ve toplam vaka sayıları gösterilecek. Gurup gurup ayrı rapor alınabilecek.
10. Aylık alınacak rapor daha detaylı olacak aylık vaka sayıları, vaka türü ve olay cinsi sayıları ve toplamları guruplara göre dağılımı, hangi gurupların olaylara çıkış ve varış süre ortalamaları, mesafe ortalamaları olacak.
11. Dört farklı kullanıcı düzeyi olacak. (Yönetici, bilgi girici, raporlayıcı ve normal kullanıcı) bilgi girici sadece bilgileri girebilecek ve günlük raporları alabilecek. raporlayıcı tüm bilgileri görebilecek ama değiştiremeyecek. normal kullanıcı(guruplardan erişim) sadece günlük bilgileri izleyebilecek ama değiştiremeyecek. Yönetici tüm vt ye hakim olacak.
12.Bu vt ana bir bilgisayara yüklenecek ve diğer guruplara uzaktan erişim verilecek guruplar buradan girerek vaka numarası ile arama yaparak çıktıkları olayların saatlerine bakabilecek ancak değiştirilemeyecek.
13. Tüm raporlar yazıcıdan çıktı alınabilecek yada pdf formatına dönüştürülecek.
Şimdilik yapmak için aklıma gelenler bunlar. Img-grin
Cevapla
#6
(10/06/2020, 20:33)berduş yazdı: Peki ilk grup için sadece bir araç mi çıkış yapıyor?
Ilk grup diye tanimladigimizda farkli araclar icin veri girisi olacak mi
Mesela ilk grupta diyelim 2 farklı araç çıkacaksa bu tek kayıt olarak mi gösterilecek?
ilk guruptan evet birden fazla araç çıkabilir aslında ben bu araçları ilk önce tek bir alan içinde göstermiştim o zaman çıkış süreleri farklı olduğunda bunlar içinde ayrı bir alan açmak zorunda kaldım bende bunun yerine ilk guruptan çıkan aracı ilk çıkan araç olarak diğer çıkan araçları takviye araç olarak göstermiştim. yani ilk guruptan iki yada daha fazla araç çıkarsa ilk aracı ilk çıkan olarak diğer araçları takviye olarak göstermiştim. ama sizin aklınıza farklı bir çözüm gelirse aynı yarde de gösterilebilir.
Son Düzenleme: 10/06/2020, 20:51, Düzenleyen: itfaiyeci_26.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task