Skip to main content

AccessTr.neT M.


İki Değişkenli Toplu Kayıt Hk.

İki Değişkenli Toplu Kayıt Hk.

Çözüldü #1
Merhabalar,
Daha önce ekteki örneğe nasıl toplu kayıt atılacağı konusunda yardımcı olmuştunuz. Fakat şöyle bir sorunum daha ortaya çıktı. "delivery truck no" ve "delivery date" ye istinaden "service invoice" ye toplu kayıt atmam gerekiyor. Yani iki değişken olmul oluyor. önce "delivery truck no" dan ilgili plakayı bulup sonra "delivery date" den ilgili tarihi bulup o plakanın uygun tarihine göre "service incoice" ye toplu kayıt atmalıyım. Nasıl yapabilirim?

.zip erkan_ornek_10062014.zip (Dosya Boyutu: 48,29 KB | İndirme Sayısı: 13)
Cevapla
Çözüldü #2
service invoice metin kutusuna veri yazdığında aynı plaka ve aynı tarihlilere service invoicedeki veriyi eklemesi için, service invoice metin kutusunun güncelleştirme sonrasında olayına aşağıdaki kodu ekle

Visual Basic Code
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Private Sub Service_Invoice_AfterUpdate()
If MsgBox("diğer plakalara güncelleme yapılsın mı?", vbYesNo) = vbYes Then

DoCmd.SetWarnings False
DoCmd.RunSQL "UPDATE SYS_INBOUND SET SYS_INBOUND.[Service Invoice] = '" & [Service Invoice] & "' WHERE (((SYS_INBOUND.[delivery date])=#" & Format([delivery date], "mm-dd-yyyy") & "#) AND ((SYS_INBOUND.[delivery truck no])='" & [delivery truck no] & "') AND ((SYS_INBOUND.[_ID])<>" & [_ID] & "));"
DoCmd.SetWarnings True
End If

DoCmd.RunCommand acCmdSaveRecord

Me.List1.Requery
End Sub


Eğer önceki mesajımda belirttiğim gibi, ölümcül hataları düzeltmezsen ileride büyük problemlere yol açacak, sonradan uyarmadı demeyin.

"Boş Örnek Eklerim, Yapıp Verirler" demeyin, örneğinizi hazırlayın.
Komplike kod talebiniz var ise İletişim bağlantısından bize ulaşın. 
Cebelleşmezsen Öğrenemezsin. 
Cevapla
...........
Çözüldü #3
Yardımınız için çok teşekkür ederim. Yol göstermeniz sayesinde problemimi çözdüm. Ölümcül hatalar konusunda haklısınız fakat ben mevcutta sharepoint üzerinde kullanılan database üzerinde çalışıyorum. O yüzden düzenleme yapmam şu an için imkansız. Fakat aynı database i düzgün bir şekilde tekrar oluşturacağım. O zaman sıkıntı kalmayacak. İyi çalışmalar dilerim.

Cevapla
#4
(11/06/2014 00:07)ozanakkaya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: service invoice metin kutusuna veri yazdığında aynı plaka ve aynı tarihlilere service invoicedeki veriyi eklemesi için, service invoice metin kutusunun güncelleştirme sonrasında olayına aşağıdaki kodu ekle
Konu tam 4 sene sonra hortlayacak kusura bakmayın ama, BU GERÇEKTEN HARİKA!

Teşekkürler...

Cevapla
...........

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task