Skip to main content

AccessTr.neT M.


Kullanıcı Girişi yapmak istiyorum yardım

Kullanıcı Girişi yapmak istiyorum yardım

#1
Son Düzenleme: 28/12/2014, 00:27, Düzenleyen: Volkan Karatop.
Merhaba abilerim ablalarım, benim sorun Visual Basic programında Access bağlantılı kullanıcı girişi ve kullancı üye olmak. Ben oto kiralama programı yapıyorum. Ama programa girerken kullanıcı girişi ve şifre olacak falan filan ayrıntılı anlatırsam şöyle. Kullanıcı Adı ve şifre olacak ve bu bilgileri Access ten alacak şifre yazarken **** gözükecek. Bu girilen bilgilerden biri hatalıysa yada yanlışsa hata vermeli. Üye olunmalı üyede sadece kullanıcı adı şifre ve e posta olması yeterli gerisini ben eklerim. Bana bunu nasıl yapacağımı. Kodlarını bana açıklayarak anlata bilecek bi abim var mı? Yani öğrenmek istiyorum bunu nasıl yapacağımı.

Cevapla
#2
Konu Serbest Bölge'den Visual Basic Soruları ve Cevapları kategorisine taşınmıştır. Örnek projenizi eklerseniz daha iyi ve hızlı yardım alabilirsiniz.

AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
...........
#3
kusura bakmayın sitede yeniyim dosyayı atmaya çalıştım ama internete vınn la bağlandığım için göndermiyor.

Cevapla
#4
Sayın Karatop,

Öncelikle sayın alpeki99’un belirttikleri gibi Site Kuralları’nın 3.maddesi gereği örnek uygulama eklemekle hem katılımcılar tarafından size daha fazla katkı sağlatılmasına imkan sağlamış olacaksınız hem de belki de daha hızlı bir çözüm önerileri alacaksınızdır.

örnek ekleme konusunda internet erişimi sorunu yaşıyorsanız eğer bu ekleme imkanını sağlatacak bir ortamda tekrar denemede bulunmanız yerinde olacaktır.çünkü,”Kodlarını bana açıklayarak anlatacak…” diye bir ifade kullanmışsınız.bu da,örnek eklenmesi gerekliliğini şart koşmaktadır.zira,size buradan yazılı bilgiler sunarak anlatmaya kalkışmak sizin ve katılımcılar için meşakkatli olacaktır.

Ayrıca,yine ilgili kuralların 4.maddesini de tekrar incelemeniz halinde,site içerisinde bahsettiğiniz hususlara dair içeriğinde bilgiler ve örnekler barındıran konular da mevcut.bu içerikleri ve örnekleri incelemek sureti ile sorununuza çözüm bulmak anlamında hem bir yol kat etme imkanı bulabilirsiniz hem de işleyişi anlama imkanına sahip olabilirsiniz.bu sayede eklemeyi istediğiniz örnek uygulamanız üzerinde biraz daha gelişim göstererek edineceğiniz bu ilerleme sonrasında takıldığınız hususlar olursa o vesile ile danışmalarda da bulunabilirsiniz.sayın alpeki99’un da belirttikleri gibi,site üyeleri içerisinde elde ettikleri bilgiler ve uyguladıkları gelişmeler neticesinde hem istedikleri uygulamayı hazırlayan hem de kendilerini geliştiren arkadaşlarımız da mevcut.sizin de yapabilmeniz mümkün olabilir,bu ilgi ve araştırmalar söz konusu olduğu takdirde.denemek,her zaman;böyle durumlarda ilk tercih olmalı.

Son olarak da,sizin bu konunuzdaki talepleriniz:

1)      Üyelik formu

2)      Kullanıcı girişi formu

3)      Access bağlantısı oluşturma

4)      Şifre girişlerinin password şeklinde gösterilmesi

5)      Üye girişi hata kontrolü sağlama

Sayın Karatop,
Her bir talebiniz ayrı bir konu başlığı aslında.bu da,ilgili kuralların 1.maddesinin c bendine göre,ayrı konular olmasını gerektirir.böyle olması bir bakıma,hem sizin bu ayrı konu başlıkları dahil etmeniz ile sitede konu çeşitliliği olmasını ve hem de üyeler için inceleyebilecekleri alternatif bir konu daha edinme imkanı sağlar.

Bütün bu taleplerinize yönelik olarak,hepsinin uygulandığı bir örneğin hazırlanıp size sunulması,sadece sizin hazır bir örnek edinmenizi sağlar.fakat eğer amacınız bu değil de,bu konularda bilgiler edinerek kendinizi geliştirmek ise;bahsini yaptığınız bu taleplerinize yönelik olarak site içi aramalarda her bir maddeye dair bilgileri ve örnekleri içeren konular mevcut.bunları incelemeniz ve hazırlamayı istediğiniz bu uygulamanın gelişmesini ve iyi bir duruma gelmesini sağlamanız için faydalı olacaktır.katılımcılardan da ancak,takıldığınız hususlar olursa yardım talebinde bulunmanız;hem sizin kendinize güven duymanızı ve gelişiminizi sağlayacaktır hem de sizin bu azminizi ve çalışmanızı gören diğer sizin konumdaki üyelerimize de örnek teşkil ederek,sayın alpeki99’un belirttiği o kendini iyi durumlara getirenlerin arasında sayılmanıza imkan sağlayacaktır.bilginize.

İyi çalışmalar,
Saygılar.

Herkes,kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla
...........
#5
Konu;

gerek paylaşılan bilgiler neticesinde çözüme kavuşturuldu düşüncesi ile ve gerekse de
konu sahibinin zaman zarfında ayrıntılı geri dönüş bildirimleri olmaması nedeni ile,
(gerektiğinde konu sahibinin geri bildirim hakkı saklı kalmak üzere)

Cevaplanmış Sorular kategorisi içerisine taşınmıştır.

bilginize.

Herkes,kendisinin AR-GE'cisidir...


Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da