Skip to main content

AccessTr.neT


Liste Kutusunda Filtreleme Sorunu

ferhat karagozlu
ferhat karagozlu
1
289

Liste Kutusunda Filtreleme Sorunu

Çözüldü #1
merhaba arkadaşlar
Ekte mevzuat sorgu rehberi taslak çalışmam var. Program başvuru konularına ve alanının statüsüne göre  başvurunun  mevzuattaki yeri ile ilgili  kanun, yönetmelik, yönerge vs. bulmaya yarayacak. Siteden aldığım örneklerle ilerliyorum, doğru yoldamıyım bilmiyorum  acaba iki tablo mu gerek. Arama, onay ve süzme  bağlantısında hatalarım neler. Yol gösterebilirmisiniz. Saygı ve selamlarımla.
.rar TALEP VE MEVZUAT.rar (Dosya Boyutu: 47,78 KB | İndirme Sayısı: 1)
Cevapla
#2
Öncelikle, konularınızı lütfen Site Kurallarına uygun olarak açınız.


(06/07/2009 23:57)AccessTr.neT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 6-) Açacağınız konunun başlığına “Şunu Yapamıyorum”, "Şurasını Yapamadım","SQL", "Access", "bu mümkün müdür?", "acil yardım", "lütfen yardım”, “bana yol gösterin”, “bir bakar mısınız”, “Otomobil Takip Programı”, “Eğitim Takip Programı”, “Cari Hesap Programı” vb. şeklinde yazmayınız, Sorunuzu/konunuzu kısaca özetleyecek şekilde yazınız. Konu başlığınız “Stok Takip” yerine “Açılan Kutu Sorunu” şeklinde olmalıdır.


Örnek uygulamanızda, Liste1'in tıklandığında olayı iki kere yazıldığı için hata veriyor. Ayrıca kodlarda Liste1 yazıyor ancak formda liste1 adında denetim yok. Sanırım bu tbl_kararlistesi şeklinde değiştirilmiş. Arama, onay ve süzme bağlantısı ile ne anlatmak istediğinizi anlayamadım, arama alanına yazılan veriyi liste kutusunda süzmek istiyorsanız öncelikle yukarıda belirttiğim liste kutusu adını düzenleyin. Liste kutusunun adı tbl_ile değil lst_ile başlamalıdır. Form Üzerinden Veri Arama bağlantısındaki örneği incelerseniz nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz. Yapılmaması Gereken Ölümcül HatalarURL'ye Git konusunu da mutlaka inceleyin. Form üzerinden veri arama olayını yapamazsanız bilgi verin yardımcı olmaya çalışalım, ama öğrenebilmeniz için önce sizin biraz uğraşmanız gerekiyor. Konu başlığınız değiştirilmiş ve konunuz sorular bölümüne taşınmıştır.
"Boş Örnek Eklerim, Yapıp Verirler" demeyin, örneğinizi hazırlayın.
Komplike kod talebiniz var ise İletişim bağlantısından bize ulaşın. 
Cebelleşmezsen Öğrenemezsin. 
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da