Skip to main content

AccessTr.neT


mevcut kayıtlı bır bılgıyı cagırma access'de

ay_yildiz197908
ay_yildiz197908
1
2391

mevcut kayıtlı bır bılgıyı cagırma access'de

Çözüldü #1
HobaHobaHobaHobaHobaHobaarkadaşlar merhaba mevcut bır tablodakı personel bilgileine bır başka tablodan dırdıgımde ulaşmak istemıştım bununla ilgili gondermış olduınuz örneklere cok teşekkür ederim.
ben bu ıste cok yenıyım ogrenmekde ıstıyorum sanırsam ınce noktalarını kacırıyorum.

sızden rıcam mevcut bır tablodakı personel bılgılerını bır başka tabloya kayıtlı sıcıl numrasını gırdıgımde adı soyadını nasıl cıkartıtım konusunu biraz
daha ayrıntılı bılgı vermenız işime cok yarayacak bu işlem için gösterecegınız ilgiye şimdiden cok teşekkür eder. saygılarımı sunarım.

not:suraya gırıp su ışlemı yapgıbı yardımcı olabılırsenız memnun olurum.Hoba
Cevapla
Çözüldü #2
Başka bir tabloyu açıp veri girmek doğru değil, tablolar verileri depolamak için kullanılır, verileri form kullanarak kaydetmelisin.

Tabloya veri girerken başka tablodaki kayıtları görmek için Tablodaki alanın alan özelliklerinden arama'yı tıkla ve satır kaynağına diğer tablodaki alanın sorgusunu yaz.

Kod:
SELECT [TABLOADI].[ALANADI] FROM [TABLOADI];
gibi,


[popbox]http://img142.imageshack.us/img142/1483/screenhunter01jan212336nh5.gif[/popbox]

ayrıca, mesajlarını mümkün olduğu kadar türkçe yazmaya çalış,

Alıntı:Arkadaşlar merhaba mevcut bir tablodaki personel bilgilerine bir başka tablodan girdiğimde ulaşmak istemiştim bununla ilgili göndermiş olduğunuz örneklere çok teşekkür ederim. Ben bu işte çok yeniyim öğrenmekde istiyorum sanırsam ince noktalarını kaçırıyorum.

Sizden ricam mevcut bir tablodaki personel bilgilerini bir başka tabloya kayıtlı sicil numarasını girdiğimde adı soyadını nasıl çıkartırım konusunu biraz daha ayrıntılı bilgi vermeniz işime çok yarayacak bu işlem için göstereceğiniz ilgiye şimdiden çok teşekkür eder. Saygılarımı sunarım.

Not: Şuraya girip su işlemi yap gibi yardımcı olabilirseniz memnun olurum
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task