Skip to main content

AccessTr.neT


mükerrer kayıtı önlemek için

mükerrer kayıtı önlemek için

Çözüldü #1
Merhaba arkadaşlar, ben sitedeki diğer mükerrer kayıt örneklerini denedim fakat bir türlü ken di formuma uygulayamadım. bana yardımcı olursanız sevinirim.
Cevapla
Çözüldü #2
Dostum hiç bir açıklama vermiyorsun. Örnek dosya yok, sitedeki hangi örnekleri uygulayamadın, nerede mükerrer kayıt istemiyorsun vs. hiç bir bilgi olmadan bir şey yapamayız ki. Forum kurallarınada aykırı bir mesaj. Lütfen dolu bir içerik ile sorunuzu tekrar yöneltin yardımcı olan birisi mutlaka çıkacaktır merak etmeyin.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
Çözüldü #3
ilgin için teşekkür ederim. bir dosya gönderiyorum. yapmak istediğim malzemenin adı nı ve özelliklerini girdiğimde bana aynı kayıtta veya listede varsa göstermesi ve kayıt etmemesi.inşallah anlatabilmişimdir.
.rar yeni.rar (Dosya Boyutu: 15,68 KB | İndirme Sayısı: 121)
Cevapla
Çözüldü #4
Formunuzdaki Malzeme adı metin kutusunun Güncelleme öncesinde olayına aşağıdaki kodları yapıştırın

Kod
If Malzemenin_Adi = DLookup("[Malzemenin Adı]", "[MalzemeGiris]", "[Malzemenin Adı]=forms![frmMalzemeGiris]!Malzemenin_Adi") Then

MsgBox "BU KAYIT GİRİLMİŞ", vbOKOnly, "HATA"
Undo
Else
End If

Kolay Gelsin
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
Çözüldü #5
arkadaşım çok teşekkür ederim.
Cevapla
Çözüldü #6
mehmetdemiral hocam çok teşekkür ettim. mükerrer kayıt sonrası çıkan hata mesajını bir türlü istediğim gibi yapamamıştım. bu örneği inceleyince oldu.
İnsanlar başaklara benzerler. İçleri boşken başları havadadır, içleri doldukça eğilirler!" montaigne
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task