Skip to main content

AccessTr.neT


ofis2007 Makro güvenliğini düşük ayarlamak

ofis2007 Makro güvenliğini düşük ayarlamak

Çözüldü #1
Sadece access2007 runtime dosyasının yüklü olduğu bilgisayarda Access dosyasını kullanmak istiyorum. Her defada ileti almamak için Makro Güvenlik seviyesini düşük nasıl yapabilirim?
Cevapla
Çözüldü #2
Runtime yüklü olduğu için en mantıklısı çalıştırdığınız dosyanın makro güvenliği açısından sertifikalandırılması olabilir. Daha önce office 2003 için hazırlanmış sertifika çalışması sitemizde mevcut. Denememekle beraber çalışma ihtimali var. Denemek isterseniz office 2007 yüklü bir makinede dosyanıza bu sertifikayı ekleyin. Runtime ile ilk çalıştığında sertifikayı eklemek istediğinde adımları dikkatlice takip edin o bilgisayara sertifika ekleyin. Böylece problem çözülür diye düşünüyorum.

Sertifika ile ilgili benim bir çalışmam vardı. Önce onu deneyin: https://accesstr.net/konu-dijital-guvenl...ozumu.html

Cüneyt arkadaşımın bir çalışması vardı fakat linki her nedense hata verdi. Arşivimde o da mevcuttu. Bunu deneyip sonucu yazın, olmazsa onu da ekleriz. Kolay gelsin.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
Çözüldü #3
Sayın Mehmetdemiral, ilginize teşekkür ederim. 2007 ofis runtime yüklü bilgisayarda sonuç alamadım. Yine güvenlik uyarısı geliyor. evet deyince problem yok ama uyarı penceresinin gelmemesini sağlayamadık. Access2007 yi yükleyip makro güvenliği düşük ayarlanıp ondan sonra runtime dosyası yüklenip access2007 kaldırılırsa o zaman problem yok. Bu şekilde bir mesajı kaldırmak için accessi yükleyip ayarını yaptıktan sonra kaldırmak çok zaman alıcı bir iş. Runtime dosyası yeterli olduğu için her bilgisayarda accesi yüklemeyi de uygun bulmuyorum.
Son Düzenleme: 09/08/2013, 21:35, Düzenleyen: musteri53.
Cevapla
Çözüldü #4
Daha önce bu sitede yayınlanan EXEveACCESS.rar dosyası çözüm oldu gibi. Ayarlar.ini dosyasında girilen ayarlar bu işi çözüyor. link şu: https://accesstr.net/konu-exe-ile-access...siniz.html
Cevapla
Çözüldü #5
en mantıklı yöntem mehmet demiral hocamın 2 mesajda yönlendirdiği yöntem. sertifika olayını gerçekleştirdikten sonra .bir daha sizin yaptığınız projelerde güvenlik sorunu çıkartmayacaktır.
POWER 'un Çekirgesi :=)
ozguryasin, 23-09-2009 tarihinden beri AccessTr.neT AİLESİ üyesidir.
Access'i Profesyonel Şekilde Öğrenmek İçin https://www.accesstr.net Ailesi Yeter. alkis


Site Kurallarını sorularınızın hızlı cevaplanması için kesinlikle okuyunuz.
Cevapla
Çözüldü #6
Aslında tüm olay registerde bitiyor. Bu yüzden registere yazdığı kayda ulaşıp o kaydı bir şekilde diğer bilgisayarda çalıştırdığınızda sorun hallolur. Benim örnek çalışmamda da aynı işlem yapılıyor. Sadece register kaydı 2003 anahtarları için olduğundan 2007'de işe yaramıyor. 2007'deki register kaydına ulaşıp regeditten "ver" komutuyla kaydı alıp reg uzantılı dosyayı diğer bilgisayarda çalıştırmanız yeterlidir.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task