Skip to main content

AccessTr.neT


Ondalık Sorunu

Ondalık Sorunu

Çözüldü #1
Merhaba Arkadaşlar;


Ekteki veri tabanımda aşağıdaki formulde gelen rakamlar normalde ondalıklı. Virgülden sonra 2 basamak olacak şekilde görüntületmek istiyorum ama olmuyor.


Kod
YuruyenBakiye: CDbl(DSum("[Bakiye]";"CariHareketler";"CLng([HareketTarihi]) & [HareketID]<=" & CLng([HareketTarihi]) & [HareketID] & "and CariID=" & [CariKartlar].[CariID]))

Ekte örnek veri tabanım var. Yukarıdaki formul "CariYuruyenBakiye" sorgusundadır. virgülden sonra iki basamağıda gösterebileceğim şekilde yürüyen bakiye formulümü nasıl modifiye edebilirim.


Selamlar,
.rar CariHesap Takip.rar (Dosya Boyutu: 41,06 KB | İndirme Sayısı: 2)
Cevapla
#2
Merhaba,
Tüm hesaplama işlemlerini sorgu ile yapabileceğinizden tabloya hesaplanan alan eklemeniz gereksiz veritabanı şişmesine veri sayısı arttıkça kilitlenmelere sebep olur.

Yapılmaması Gereken Ölümcül HatalarURL'ye Git konusunu inceleyiniz. Örnek uygulamanızın düzenlenmiş hali ektedir. srg_bakiye isimli sorguyu inceleyiniz.
.rar CariHesap Takip.rar (Dosya Boyutu: 27,9 KB | İndirme Sayısı: 5)
Cevapla
#3
Çok teşekkür ederim öneriniz için gönderdiğiniz örneğin üzerinden hareket edeceğim.
Cevapla
#4
Gerçektende önemli uyarılar. Bunları mutlaka dikkate alacağım. Teşekkürler ozanakkaya
Cevapla
#5
Tavsiye ve öneriler sayfasında "8. Indexlemelere,anahtar alanlara mutlaka dikkat edilmeli." maddesini bir miktar açıklayabilir misiniz ozanakkaya. Buradaki kastı tam olarak nedir acaba?
Cevapla
#6
(04/03/2018 20:30)mengene2 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tavsiye ve öneriler sayfasında "8. Indexlemelere,anahtar alanlara mutlaka dikkat edilmeli." maddesini bir miktar açıklayabilir misiniz ozanakkaya. Buradaki kastı tam olarak nedir acaba?

Carikartlar tablosunda CariAdi alanının birincil anahtar olarak eklenmemesinden bahsediyor. Tabloda CariID alanını birincil anahtar olarak zaten belirlemişsiniz.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da