Skip to main content

AccessTr.neT


Personel Zimmeti

Personel Zimmeti

Çözüldü #1
Merhaba Personel zimmetleri ile alakalı bir veritabanı yapmak istiyorum. Takıldığım bir kaç nokta var. Ekte yer alan veri tabanın da ki form üzerine kurgumu anlatan bilgileri yazdım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
.rar PER_EL.rar (Dosya Boyutu: 73,18 KB | İndirme Sayısı: 23)
Cevapla
#2
Aklıma takıldı üçüncü form zimmetin yapılacağı form alt form yerine bir buton ile yeni bir form açıp zimmet bilgileri bu alana işlenebilir. Aynı form üzerinde 3 adet alt form olacağına veri girişi yeni bir form il yapılabilir.
Son Düzenleme: 04/03/2018, 16:48, Düzenleyen: Dart Reder.
Cevapla
#3
Sayın @Dart Reder
BAG_TAB_PER_LİST isimli tabloyu yerel tablo olarak ekleyiniz. Düzenlediğiniz server'a bağlanamadığımız için inceleme imkanımız yok.

Ayrıca, konunuzu Site Kurallarına uygun hale getiriniz.

Site Kuralları:
5-b) Sorunuzu mutlaka konuya yazınız, sorunuzu Access form üzerine yazmayınız veya soru veya resim içeren slayt, resim veya doküman eklemeyiniz. 

6-) Açacağınız konunun başlığına “Şunu Yapamıyorum”, “Şurasını Yapamadım”, “bu mümkün müdür?”, “acil yardım”, “lütfen yardım”, “bana yol gösterin”, “bir bakar mısınız”, “Otomobil Takip Programı”, “Eğitim Takip Programı”, “Cari Hesap Programı” vb. şeklinde yazmayınız, Sorunuzu/konunuzu kısaca özetleyecek şekilde yazınız. Konu başlığınız “Stok Takip” yerine “Açılan Kutu Sorunu” şeklinde olmalıdır.
Cevapla
#4
Merhaba
Personel için koruyucu iş kıyafetlerinin dökümün tutmak istiyorum. 
"BAG_TAB_PER_LİST" farklı bir veritabanından bağlı tablo olarak verileri alıyor. Bağlı tabloyu kaldırdım.
Bu tablo "FRM_PER" isimli formumuzda alt form olarak bulunuyor.  "FRM_PER" isimli form üzerinde  bulunan "personel kodu" ya da "personel adı"  metin kutularına bilgi girildiğinde alt form filtreleme yapması gerekiyor. 

İkinci aşama olarak alt formda filtreleme yaptığımız kişiyi bulduğumuzda kişi adının üzerine çift tıklama ile o kişinin verilerini ikinci bir alt form ile açmamız gerekli. Bu alt form sadece bilgi verme amaçlı olacak veri data görüntüleme yetkisi olacak bilgileri bu form üzerinden silmemiz mümkün olmayacak.

Üçüncü aşamada aynı form üzerinde üçüncü bir alt form açılacak ve kişiye verilen malzemelerin isimleri seçilerek personele verildiği tarih doldurulacak.  Üçüncü form zimmetin yapılacağı form alt form yerine bir buton ile yeni bir form açıp zimmet bilgileri bu alana işlenebilir. Aynı form üzerinde 3 adet alt form olacağına veri girişi yeni bir form ile yapılabilir.
.rar PER_EL.rar (Dosya Boyutu: 69,54 KB | İndirme Sayısı: 8)
Cevapla
#5
Ekli uygulamada, formda Personel Kodu kısmına 434 yazarsanız "Onur Kalyoncu"yu bulur.

Personel listesi alt formunda Onur Kalyoncu'nun üzerine çift tıklarsanız Forma eklediğim diğer alt formda bu kişiye ait malzemeleri listeler.

Personel koduna yazılan veriyi filtreleme olayını Personel Adı için filtreleme işlemini siz yapmalısınız. Personel kodu için yapılan işlem kod içerisinde mevcut.

2. Aşama olarak belirttiğiniz işlem için alt form oluşturdum. liste alt formunda çift tıklama olayındaki gibi 3. bir alt formu siz oluşturacaksınız. Biz bu sitede uygulama yapmıyoruz. Access öğretmeye çalışıyoruz.

Ekli örneği inceleyip olumlu olumsuz bildirimde bulununuz.
.rar PER_EL_sldx.rar (Dosya Boyutu: 32,97 KB | İndirme Sayısı: 34)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da