Skip to main content

AccessTr.neT


Pc.sistem tarihine bağlı kalmadan Açılış ve Kapanış Tarihi

Pc.sistem tarihine bağlı kalmadan Açılış ve Kapanış Tarihi

Çözüldü #1
Sayın Hocalarım,

Pc.sistem tarihine bağlı kalmaksızın Porogramın açıli ve kapanışnı kendimiz yapabilirmiyiz.Ayrıca kendi belirlediğimiz kapanış tarihi birlikte günlük kasa verilerini genel kasaya aktarma işlemini yapabilirmiyiz.

Saygılarımla
İyi çalışnalar.
Cevapla
#2
(01/12/2015, 16:45)fascioğlu yazdı: Pc.sistem tarihine bağlı kalmaksızın Porogramın açıli ve kapanışnı kendimiz yapabilirmiyiz.

Hiç birşey anlamadım. Uygulamanın açılışı ile saatin ne ilgisi var?

(01/12/2015, 16:45)fascioğlu yazdı: Ayrıca kendi belirlediğimiz kapanış tarihi birlikte günlük kasa verilerini genel kasaya aktarma işlemini yapabilirmiyiz.

PC tarihine göre veri aktarıyorsa, aktarma sorgusunda veri aktarılan satırda Date() kodu vardır. Date() yerine aktarılmasını istediğiniz tarihin bulunduğu metin kutusunun ismini yazmalısınız.
Cevapla
#3
Sayın Ozan hocam,
Cevabınız için çok teşekkür ederim,Günlük kasa tutarını tarih değiştiğinde aktarıyor,yani gün içerisinde girilen veriler gece saat 24.oo dan sonra aktardığı için bu türden bir soru yönelttim,burada amacım gece 24.00 beklemeden diyelimki 22.00 de işyerini kapattım,kapattığım saatte
verileri aktarsın.

Saygılarımla.
İyi çalışmalar.
Cevapla
#4
programı kapatırken gün sonu yapılıp yapılmayacağını sor. evet denirse aktarsın. fakat bir daha o güne kayıt giremesin. bir tablo yaparak bunu kontrol edebilirsin.
tabloda en son aktarma yapılan gün yazar. formlar açıldığında o tarihe bakar ve bir gün sonrasını tarih alanına yazar. bunu düzenli bir şekilde yaptığınızda istediğiniz olur.
POWER 'un Çekirgesi :=)
ozguryasin, 23-09-2009 tarihinden beri AccessTr.neT AİLESİ üyesidir.
Access'i Profesyonel Şekilde Öğrenmek İçin https://www.accesstr.net Ailesi Yeter. alkis


Site Kurallarını sorularınızın hızlı cevaplanması için kesinlikle okuyunuz.
Cevapla
#5
Hangi formda ne olacağını belirterek örnek uygulama ekleyiniz.
Cevapla
#6
Sayın Ozan Hocam,

Çalışma örneği ekte,
Yaptığım çalışma şöye;
 1-frm_acilis formunda hem programa açılış şifresi oluşturdum hemde  acilis_tarihi,kapanis tarihi adında alanlar oluşturdum,
2-Alternatif düşünce olarakta; 
frm_masabılgılerı formunda kapanis_tarihi alanı ve günsonu raporu butonu koydum.
   Burada yapmaya çalıştığım işlemin mantığı şu;
   Gün içinde masa açılışı ve hesap alma işleminden sonra ödemeler Kasa formuna gelmekte,kasa formuna gelen veriler  aynı zamanda hesapal dediğimizde masabılgılerıaktar tablosuna aktarılıyor.Bu işlemlerde sıkıntı yok.Ancak daha önceki msj.da belirttiğim gibi gece 24.00 den sonra tarih değişiminden sonra sıfırlanan Kasa formunun,
kapanış_tarihini kendimiz belirlemek kaydıyla,kapanış işlemini yapmak sonra kasa formundaki verileri sıfırlayıp günsonu raporunu almamızı sağlamak.

Saygılarımla.
İyi çalışmalar.
.rar FA.RES-BAR-Final - Kopya.rar (Dosya Boyutu: 304,86 KB | İndirme Sayısı: 11)
Son Düzenleme: 04/12/2015, 05:31, Düzenleyen: fascioğlu.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task