Skip to main content

AccessTr.neT


Pencere Gizle Eylemi İle Tablo Ve Sorguların Görüntülenmesi

Pencere Gizle Eylemi İle Tablo Ve Sorguların Görüntülenmesi

Çözüldü #1
Arkadaşlar Merhaba

Pencere gizle eylemi ile tablo ve sorguları görüntüleyemiyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz.
Cevapla
#2
Pencerre gizlemenin amacı budur zaten. Tablo ve sorguları gizlemek ve formlar üzerinden işlem yapmak. Ancak pencere gizlemek tasarım işlemi ve testler bittikten sonra yapılır.
Cevapla
#3
(11/08/2022, 12:21)atoykan yazdı: Pencerre gizlemenin amacı budur zaten. Tablo ve sorguları gizlemek ve formlar üzerinden işlem yapmak. Ancak pencere gizlemek tasarım işlemi ve testler bittikten sonra yapılır.

Anladım Hocam. Yalnız Tablo ve sorgular gizli iken form ve raporlarda olduğu kip butonlar yardımıyla istediğim sorgu ve tabloyu açamaz mıyım. Bu düğmelere bir kod yazamaz mıyız acaba.
Cevapla
#4
Form üzerinden buton ile istediğiniz sorgu ve tabloyu kod ile çağırabilirsiniz.
Cevapla
#5
(11/08/2022, 17:56)atoykan yazdı: Form üzerinden buton ile istediğiniz sorgu ve tabloyu kod ile çağırabilirsiniz.

Teşekkür ederim Hocam . Kod un yazılmasında yardımcı olabilir misiniz nasıl bir yol izlemeliyim. araştırmalarımda aşağıdaki gibi bir kod buldum ancak bir türlü yapamadım.

DoCmd.OpenForm "Goster", acNormal, , , acFormReadOnl , acWindowNormal
Forms!Goster!Nesne.SourceObject = "Query.ZamanAsimiDolanlarSrg"

Goster adinda yeni form olusturun,Kalici, ustte ayarlari ile ayrinti bolumune sorgulardan birini surukleyin, kaynak nesne(source object) bolumunu bosaltin ve adini Nesne yapin.
Butonlarin tiklama olay yordamina yukatida ki kodlari tasiyin ve cift tirnak icine acilmasi istedigin nesne adlarini yazin. Sorgu olan Query. tablo olana Table. ismin onune ekleyin.
Cevapla
#6
Pencere gizleme, şifreler vs. özellikleri kaldırılmış hali ile çalışmanızın ekli olduğu yeni bir konu açın. İşleyiş mantığını ve hangi formda ne yapmak isteyip yapamadığınızı net ifade ederek sorunuzu iletin yardımcı olmaya çalışalım.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task