Skip to main content

AccessTr.neT


Satın Alma Takip Te Yöneticilere Onaylatma

Satın Alma Takip Te Yöneticilere Onaylatma

Çözüldü #1
Merhabalar;

Satın alma takip programı yapmaya başlıyorum ancak sormak istediğim bir soru var. Departmanlar dan örneğin bilgi işlem departmanı bir satın alma talebi oluşturup talebi gönderdi. Bu talep önce satın alma ya onun onay vermesi lazım o onaylayınca Müdüre müdür de onaylayınca muhasebe ve en son tekrar satın almaya düşmesi gerekiyor. Daha önce Access te yazılım çok yaptım ama şu an beynim durdu böyle bir imkan var mı yapılabilir mi ?


Şimdiden Teşekkürler.
Cevapla
#2
Yapmanız gereken bir tane alan eklemek. Alan adı islem_durumu olsun. İlk satın alma talebinde bu alanın değeri 0 olur. Satın alma departmanı kayıtları listelerken sadece islem_durumu alanı 0 olanları görüntüler. Böylelikle sadece kendi yetki/görev alanı ile ilgili kayıtları görmüş olur. Satın alma onay verirse islem_durumu alanını 1, onay vermezse 2 olarak güncellersiniz. Müdür kayıtları listelerken islem_durumu alanı 1 olanları görüntüler. Kendisi onay verirse 3 yaparsınız. Bu şekilde alandaki değerleri değiştirerek istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
#3
Çok teşekkür ederim bu şekilde yapmaya başlayacağım. konu çözüldü
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da