Skip to main content

AccessTr.neT


Şifreleme ya da gizleme?

forbid55
forbid55
2
1721

Şifreleme ya da gizleme?

#1
Merhabalar,
Arama yapmama rağmen sağlıklı bilginin bu konuda uzmanlaşmış arkadaşlardan geleceğini düşündüğüm için yeni konu açma gereğini duydum, bu soru daha önce cevaplandı ise gözümden kaçmıştır, şimdiden anlayışınızı umuyorum.

Projelerimde Uzak ya da Local Sql server kullanan yeni bir VB.Net yazılım geliştiricisi olarak, performans amaçlı bazı bilgilerin Sql Server sunucusundan local Access mde dosyasına çekmek kaydıyla kullanıcının bilgisayarında barındırılması gerekiyor ki bazı önemsiz işlevlerin her çağırılışında uzak sunucu bağlantısı açılmadan local Access dosyası ile işlemler daha hızlı ve problemsiz yapılabilsin.

Lakin burada ustalarımdan yardımcı olmalarını isteyeceğim, VB.Net'ten şifresini girerek çalıştırdığım şifreli mde dosyamın şifresinin bir şekilde çözülerek içindeki bilgilere müdahale edilmemesi için ne yapabilirim? Verileri görmesi problem değil, sadece içerik değiştirilmesin amaç bu..
Saygılarımla..
Cevapla
#2
Access dosyasının şifresini öğrenmek kolay. Öğrenende her halükarda değiştirebilir. Biraz daha zor olsun isterseniz compact Sql dosyasını kullanabilirsiniz. Elbette onunda şifresi öğrenilip bilgilere müdahele edilebiliyor. Olta nevinden bir dosya koyup bilgileri kayıt defterine eklemek ayrı bir yöntem olabilir. En garanti yöntem ise dosyanın kendisinin şifrelenip Ram üzerinde açılıp işlem yapılması olabilir o da biraz abartı olacaktır.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
#3
Konu takip edilmediği için çöp kutusuna taşınmıştır.
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.


Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi


Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da