Skip to main content

AccessTr.neT


Sorgudaki Sonuca Göre Tablo Verisi Değiştirmek

Sorgudaki Sonuca Göre Tablo Verisi Değiştirmek

Çözüldü #1
Merhaba,amatörce hazırladığım bir programda, sorguda çıkan veriye göre (burda zirveden yüzde 10un üzerinde düşen hisseleri seçiyor), tablodaki zirve fiyatını değiştirmek isityorum, mümkünmüdür. teşekkürler
.rar calısma.rar (Dosya Boyutu: 35,4 KB | İndirme Sayısı: 2)
ahmetsan, 23-07-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Cevapla
#2
Sorgu sonucuna göre tabloda verileri update etmek mümkündür de sorunuzu net anlaşılır ifade etmelisiniz. Hangi tablodaki veri, hangi sonuca göre, nasıl güncellenecek; zirve fiyatından yola çıkarak 2 tablonuzda benzer alan mevcut, sorgudaki fiyatı mı işlemek istiyorsunuz, sorguya göre başka bir eylem gerçekleştirip fiyat değişimi mi yapmak istiyorsunuz? Lütfen sorularınız daha açık, anlaşılır olsun defalarca belirttik bizler kafanızdan geçenleri bilemeyiz.
Cevapla
#3
Pardon, kendime anlatabiliyorum kafamdan geçenleri de, anlatırken zor oluyor,haklısınız. şöyleki sorguda çıkan hisseye ait tablodaki karşılığındaki satırda bulunan zirve fiyatını 1 yapmak istedim. umarım anlatabilmişimdir.
ahmetsan, 23-07-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Cevapla
#4
Hangi tablo gözünüzü seveyim. DENEMESBR1 adlı tablonuzda da, SBR1TALIMAT adlı tablonuzda da zirve fiyat alanı var keza yuzde10 adlı tablonuzda da zirve diye bir alan var.
Siz sorunuzu anlatamıyorsanız bizim size önerecek bir şeyimiz olamaz.
Cevapla
#5
Sbr1talimat adlı tablodaki zirve fiyat, pardon
ahmetsan, 23-07-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Cevapla
#6
Ekli örneği inceleyin.
Çalışmanıza yüzde değişimleri izleyeceğiniz bir form ve fiyat güncellemesi için bir buton eklendi. Buton kodlarında ne, ne için kullanılıyor açıklama olarak yazdım. Anlamadığınız yeri sorun, Uygulama yaparken kullanıcının doğrudan sorguları, tabloları, vs editlemesi, görüntülemesi, çalıştırması ve sonuçlarını izlemesi beklenmez, formlar bunun içindir.
.rar calısma_editedatoykan.rar (Dosya Boyutu: 36,72 KB | İndirme Sayısı: 2)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task