Skip to main content

AccessTr.neT


Ağda Kullandığım Acces Uygulamada Guncelleme Sorgusu Calıstıramıyorum.

Ağda Kullandığım Acces Uygulamada Guncelleme Sorgusu Calıstıramıyorum.

Çözüldü #1
acces uygulamamda tablolarım var ag da herkes kullansın istiyorum toplu sorgulama gibi uygulamalar calısmıyor mdb acılırken de 
""bu dosyadaki etkin içerik engellendi. güven merkezi ayarlarınızı gözden geçirin veya bt yöneticinize basvurun ""diye hata veriyor 
bulabildiğim yönergeleri okudum ugrastım olmadı yardım edebılecek varmı?
Cevapla
#2
Bu hatanın bir çok nedeni olabilir. Çalışmanızın yapısı, nasıl paylaştırıldığı, network, ağ paylaşım yapısı ve ayarlarınız hakkında bilgi sahibi olmadan net bir cevap vermek mümkün değildir ama muhtemel sorun ve çözüm yolları ana başlıklar halinde şöyle sıralanabilir:
  1. Firewall / Antivirüs Yazılımı Ayarları: Firewallunuz veya antivirüs yazılımınız, uygulamanızın ağa bağlanmasını engelliyor olabilir. Bu durumda, güvenlik duvarı veya antivirüs ayarlarınızı kontrol edip uygulamanıza izin verdiğinizden emin olmalısınız.
  2. Dosya Erişim İzinleri: Uygulamanın ve bulunduğu klasörün erişim izinlerini kontrol edin ve klasöre tam erişim hakkınız olduğundan emin olun.
  3. Office Güven Merkezi Ayarları: Microsoft Office Güven Merkezi ayarlarını kontrol edin. Dosya/Seçenekler/Güven Merkezi yolu ile Güvenlik Merkezi Ayarlarını düzenleyin ve Dosya Güvenliği seçeneğinde Dosyaların Güvenliğini Kontrol Et seçeneğini kapatmayı deneyin.
  4. Güvenlik Engelleri: MDB dosyanızın güvenlik engelleri içerebilir. Özelliklerine gidin ve Genel sekmesinde Engelle veya Güvenlik seçeneklerini kontrol edin.
  5. Windows,Office Sürümü ve Güncellemeler: Kullandığınız Microsoft Office ve Windows güncellemelerini kontrol edin ve en son güncellemeleri yüklediğinizden emin olun. Bazı güncellemeler, bu tür hataları düzeltebilir.
  6. Bağlantı Problemleri: Ağ bağlantınızı kontrol edin. Uygulamanıza ve/veya veritabanına erişebildiğinizden emin olun. Ağ konfigürasyonlarını ve firewall ayarlarını kontrol edin.
  7. Access Bölme ve Paylaşım Hataları: Uygulamanızın doğrudan paylaşılması bu tür hatalara sebebiyet verebilir. Uygulamanızın sitede çok sayıda anlatımı ve örneği bulunan şekilde backend ve frontend olarak bölünmüş şekilde ve yukarıda belirtilen diğer tüm erişim ve güvelik izinlerine haiz şekilde paylaştırıldığından emin olun.
Cevapla
#3
çok teşekkür ederim dediğiniz kısımlara bakacagım
Cevapla
#4
konu hakkında şöyle bir tespitim var , ortak alanda bir acces dosya yaratınca acarken bu hatayı vermiyor 

içerisinde tablo yaratıyorum gene sorun yok

sorgu olusturuyorum gene sorun yok

form olusturdum gene sorun yok

ama forma bir dugme atayıp su sorguyu calıstır ekledıgımde uygulamayı acıp kapayınca acılısta bahsettıgım hatayı verıyor

sonra bu formu sılsem de hataya devam edıyor
Cevapla
#5
2 neden
  1. Ağ üzerinden gönderdiğiniz komutlar ya güvenlik önlemleriniz çerçevesinde engelleniyor bu konuda IT biriminden destek almalısınız.
  2. Ortak alandaki Office Güven Merkezi Ayarlarınız doğru değil, ağ üzerinden gelen trafiği olası tehdit olarak gördüğü için engelliyor, ayarlarınızı kontrol etmelisiniz.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task