Skip to main content

AccessTr.neT


Sorgulama Yapmıyor

Sorgulama Yapmıyor

Çözüldü #1
arkadaşlar hazırladığım sorgum çalışmıyor hatasını bir türlü bulamadım yardımlarınızı bekliyorum şimdiden ilgilerinize teşekkür ederim kontrol için formu ekliyorum.
.rar sorguörnek.rar (Dosya Boyutu: 257,75 KB | İndirme Sayısı: 8)
Cevapla
#2
Görebildiğim 2 sorun.

1-) Denetimlerin çıkıldığında olaylarında 


Visual Basic Code
On Error Resume Next
 Dim trz As Control
    For Each trz In Me.Form.Controls
    Select Case trz.ControlType
        Case acTextBox 'Bütün metin kutularını boşalt
            trz.Value = ""
          Case acComboBox 'bütün açılan kutuları boşalt
            trz.Value = ""
    End Select
Next

şeklinde kod var.

siz bul butonunu tıkladığınızda denetimden çıkıldığı için girilen veriler siliniyor. silindiği içinde sorgu ölçüt bulamıyor.


2-)

siparislistesi isimli form açıldığında olayında


Visual Basic Code
Me.sipliste.RowSource = "SELECT sip_id,Sipno,Firmaadi,Adi,Soyadi,Satici,Siparis_Tarihi,Giris_Tarihi,Durum FROM Tbl_Siparisler WHERE ((Tbl_Siparisler.Sipno) Like '*' & [Forms]![Frm_Siparisbul]![Sipno_ara_txt] & '*') AND ((Tbl_Siparisler.Firmaadi) Like '*' & [Forms]![Frm_Siparisbul]![Firmaadi_ara_txt] & '*') AND ((Tbl_Siparisler.Adi) Like '*' & [Forms]![Frm_Siparisbul]![Adi_ara_txt] & '*') AND ((Tbl_Siparisler.Soyadi) Like '*' & [Forms]![Frm_Siparisbul]![Soyadi_ara_txt] & '*') AND ((Tbl_Siparisler.Satici) Like '*' & [Forms]![Frm_Siparisbul]![Satici_ara_txt] & '*') AND ((Tbl_Siparisler.Siparis_Tarihi) Like '*' & [Forms]![Frm_Siparisbul]![Siparis_Tarihi_ara_txt] & '*') AND ((Tbl_Siparisler.Giris_Tarihi) Like '*' & [Forms]![Frm_Siparisbul]![Giris_Tarihi_ara_txt] & '*')AND ((Tbl_Siparisler.Durum) Like '*' & [Forms]![Frm_Siparisbul]![Durum_ara_txt] & '*') ;"
Me.sipliste.RowSource = "Tbl_Siparisler"

kodu var. Bu kod ile liste kutusunun satırkaynağı önce sorgu oluyor, yine rowsource olduğu için satır kaynağı tablo oluyor. Tabloda ölçüt yok.
Cevapla
#3
ozan hoca düzenle yaptım düzeldi yalnız kendi kullandığım vt. aktarınca hata devam ediyor ne yapmam gerekiyor eğer kullandım vt. isterseniz size mail olarak yollayabilirim.
Cevapla
#4
Veritabanınızı eklemenize bence gerek yok. Bu örnek çalışıyorsa kendi örneğinizdeki hatayı bulmaya çalışın.
Cevapla
#5
ozan hocam tekrar kontrol ettim benim gözümle yine bir hata bulamadım örnekteki formları kullandığım vt. kopyaladım fakat değişen bir şey olmadı ne yapmam gerekiyor  fikirlerinizi bekliyorum.
Cevapla
#6
Sorunun bir çok sebebi olabilir, trz değişkenin isminden kıl kapmış olabilir. Dosyanızı yükleyin inceleyelim.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da