Skip to main content

AccessTr.neT


vb6 ölçüt ifadesinde veri türü uyuşmazlığı

vb6 ölçüt ifadesinde veri türü uyuşmazlığı

Çözüldü #1
Arkadaşlar öncelikle kolay gelsin. Benim yaptığım program visual basic 6 data olarakta Access i kullanıyorum.Takıldığım bir yer var size bir örnek gönderiyorum. Bu örnekte bir text1.text bir tane combo1 ve command1(BUL) var. Burada amaç text1 e tarih ve comboya tip seçip ilgili tarihteki ilgili kayıtların Bul butonu ile gelmesini istiyorum fakat kodu yerleştirip çalıştırdığımda "ölçüt ifadesinde veri türü uyuşmazlığı" diyor. Bunu bir türlü çözemedim kafayı yemek üzereyim neredeyse 1 haftadır incelemediğim site kalmadı lütfen bana yardım edin şimdiden çok teşekkürler.inşallah konuyu yanlış yere koymamışımdır.Program D:\ sürücüsünde deneme klasöründe çalışıyor..
Cevapla
Çözüldü #2
örneğinizi ekleyin daha kolay yardımcı oluruz...
<<< 10-HAGİ-10 >>>
Cevapla
Çözüldü #3
örneği eklemistim çıkmamış galiba
Cevapla
Çözüldü #4
vb6 ölçüt ifadesinde veri türü uyuşmazlığı problemini çözdüm örneği ekledim inşallah bu kez görünür. Fakat eklediğim örnekte bir arama sistemi geliştirmeye çalışıyorum, adı yazan kısma yazı yazılmaya başlandığında yeni bir datagrid görünüyor ve bulunan sonuçlardan seçince text e geliyor üstündeki bul a basınca buluyor buraya kadar herşey normal soyadı bölümüne yazıncada soyadlar çıkıyor tıklayınca text e geçiyor ancak bul deyince tüm kayıtta aynı soyisimde olanları buluyor. Ben adı bölümüne yazıp buldan 10 tane adı ali çıkmışsa bunun içinden soyadı da bulunan sonuclardan süzdürmek, buna daha mahalle köy vs eklenti yapacağımdan datagridde her bulduğum sonucun süzerek gitmesini istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu örnekteki kayıtlar gerçek değil deneme amaçlı gönderdim. Gerçek kayıtta 65439 kayıt var bu yüzden aynı isimler benzer soyadlar olasığı oldukça fazla burada bir fikir edinirsem mahalle, köy, sokak vs şekillerinde konuyu derinleştireceğim. İyi çalışmalar...
.rar DENEME.rar (Dosya Boyutu: 12,24 KB | İndirme Sayısı: 5)
Son Düzenleme: 06/01/2014, 17:18, Düzenleyen: doubleone.
Cevapla
Çözüldü #5
ekledigim örnegi inceleyin. daha önce bir program için yapmıştım bu örnegi.
.rar Yeni Klasör.rar (Dosya Boyutu: 7,34 KB | İndirme Sayısı: 8)
<<< 10-HAGİ-10 >>>
Son Düzenleme: 06/01/2014, 21:37, Düzenleyen: mcmaho.
Cevapla
Çözüldü #6
cevabınız için teşekkür ederim güzel bir örnek bana farklı fikirler verdi geliştirmeye çalışacağım. kolay gelsin...
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da