Skip to main content

AccessTr.neT


visual ile access

visual ile access

Çözüldü #1
mrblar ben Access ve visual studio 2005 birleştirmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim biraz bilgi verir misiniz?
Son Düzenleme: 13/02/2009, 19:53, Düzenleyen: emine_17.
Cevapla
Çözüldü #2
Tabiki.. ODBC ile Sql veri tabanına bağlantı kurarak verileri orda tutabilir formları Access oluşturabilirsin
Cevapla
Çözüldü #3
yardım edecek yok mu?
Son Düzenleme: 13/02/2009, 19:55, Düzenleyen: emine_17.
Cevapla
Çözüldü #4
Merhaba emine_17 konu gözümüzden kaçmış özür dileriz. Visual Studio dan kastın eğer .NET programlama dili ise burada o dil hakkında çok ciddi bir yardım vermemiz mümkün olmaz. Burada yer alan arkadaşların çoğu Access, Excel, Visual Basic, ASP, PHP gibi dillerde kendilerini geliştirmişler. Aramızda mutlaka .NET bilen arkadaşlar vardır ancak onlarında dikkatini çekmemiş olabilir konu.

Visual Studio ile ilgili olarak Bilge Adam'ın PDF notları var. Ben daha önce onunla çalışıp Access'e bilgi kaydetme vb. işlemlerini öğrenmiştim. Eğer google'dan aratırsan rapidshare'de yer alan linkleri bulman mümkün olacaktır.

Bunun dışında Visual Studio 2005 de Access'e bağlanmak için Connection String ile gerekli tanımlamaları yapman, formda yer alan metin kutusu vb. kontrollerin kod alanında kayıt işlemlerini gerçekleştirecek kodları yazman gerekecektir. Burada hemen kısa bir şekilde anlatılabilecek bir konu olmadığını belirteyim ancak dediğim dosyayı indirirsen herşeyi sıfırdan öğrenebilirsin.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
Çözüldü #5
visual basıc data menusunden add new data sourceyı secerek acılan penceden data baseyı secıp next tıkla ordan new connectıon dıyerek acılan choose data source panelınden microsoft Access datebase file sec ve contıneye tıkla acılan pencereden browse dıyım verı tabanını sec ok tıkla
sonra next text dıyerek devam et fınısh deyıp verı tabanını vısual basıc eklemıs olursun
Son Düzenleme: 23/04/2009, 20:17, Düzenleyen: asuman.
Cevapla
Çözüldü #6
arkadaşlar merhaba;
elimde bir Access çalışmam var bunu vb ya çevirmek için ne yapmalıyım.tabloları form haline dönüştürüyorum böylelikle Access deki formlara ihtiyacım kalmıyor ancak sorgular ve raporları nasıl dönüştürebilirim? çalışmayı visual basic e çevirip derlemeyi planlıyorum.vb da zaten Access i database olarak kullanılıyor, tabloları verikaynağı olarak kullanıyor.vb data form vizard ile tablolara bağlı formları da oluşturuyorum, ancak sorguları nasıl alıcam bilemiyorum. yardımcı olabilirmisiniz?
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task