Skip to main content

AccessTr.neT

Ürün Ağacı Yapısı Hakkında

Ürün Ağacı Yapısı Hakkında

Üretim üzerine bir yerde çalışmadığım için normalde nasıl işler detaylı bilemiyorum. Yalnız buna benzer bir yapı kullandığım sipariş sistemim var. Önce stok kartı olarak ürünleri tanıtıyorum sonra Kampanya tanımladığımda o kampanyanın ürünlerini stoklar içinden seçiyorum. Yarımamulün hammaddesi bile olsa sizde de aynı mantık olması lazım. Eğer bir hammadde birden fazla yarımamulün parçası ise -ki muhtemelen öyledir- araya bir tablo daha ekleyerek çoka çok ilişki yapısı kurmanız gerekebilir.

Burada sizin reçete dediğiniz şey muhtemelen o ürünü ortaya çıkarmak için gereken yarımamuller oluyor. Sizin reçetenizin bir başlık tablosu ve bu tabloya bağlı detaylar tablosu olması lazım o zaman. Alttablodaki miktarların toplamını aldığınızda ise istediğiniz miktarı elde ediyor olmanız lazım.

Benim bildiklerim ile yardımcı olabileceğim bu kadar. Üretimci arkadaşlar varsa onlarda size yardımcı olacaktır mutlaka.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Ürün Ağacı Yapısı Hakkında - Yazar: mengene2 - 11/12/2017, 17:42
Cvp: Ürün Ağacı Yapısı Hakkında - Yazar: alpeki99 - 14/12/2017, 02:10
Task