Skip to main content

AccessTr.neT

Ürün Ağacı Yapısı Hakkında

Ürün Ağacı Yapısı Hakkında

erhaba,
 Aslında sizin sorunuza çözüm Treeview control ile mümkün.  Ancak nasıl deme çünkü Benimde benzer bir derdim var.
Küçük bir işletmeyiz ve makine imalatı yapıyoruz . işletmede makine mühendisiyim makine tasarımı çizimleri yapıyorum. Sıkıntı şu hiçbir kayıt yok ve yurtdışına iş yapmaya başladık ben büyüme sırasında geldim. şimdi işletme içinde kullanmak için bir ürün ağacı stok sistemi üzerinde uğraşıyorum. Parçaları tanımlı bir tablo oluşturdum ve birde montaj parçaları tanımladım. mesela 12345 nolu montaj  32648 , 46972 ,  16283 ve 43186 nolu parçalardan oluşsun.  32648 nolu parçayı ben başka başka makinelerde de kullanıyorum yani hersefeirnde bir parça tanımlamayayım aynı olanları farklı ürünağaçlarında kullanabileyim hangisi lazımsa onu filtreleyip raporlayabileyim imalat satınalama süreçlerini kontrol edebileyim. Bu ürün ağacı yapısı Excelde pivot ile mümkün ancak excelde raporlama sıkıntılı istediğim gibi olmuyor. 40 yaşından sonra kod öğrenmeye karar verdim Vba bazı uygulamaları deniyorum. İnternetten araştırdım ve Activex control içerisinde treeview ile mümkün birçok güzel uygulama örneği mevcut lakin, bende treeview control sp 6 yok. office 2016 kullanıyorum  evde office eski 32 bit sürümü var onda ekleyebiliyorum. ama 2016 da kullanamıyorum. işi gücü bıraktım 2 gündür triview control 6 nasıl yüklenir onu araştırıyorum. henüz becermeedim.

sorum şu   
1 . Treeview control activex içinde yoksa accesse kısaca office uyuglamasına yüklenebilirmi?
2-  Treeview controle alternatif bir çözm varmı?

emeği geçen bilgi paylaşan zaman ayıran bütün arkadaşlara teşekkürler..

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Ürün Ağacı Yapısı Hakkında - Yazar: mengene2 - 11/12/2017, 17:42
Cvp: Ürün Ağacı Yapısı Hakkında - Yazar: Sedat KOÇANAOĞULLARI - 14/12/2017, 09:41