Skip to main content

AccessTr.neT

Stok Hakkında Yardım

Stok Hakkında Yardım

Hocam öncelikle konum ile ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Bu konuda sanırım ben tam olarak yapmak istediğimi kafam çok karıştığından sizlere aktaramadım. 
Hocam dediğiniz gibi mobilya imalatçıyız örnek olarak Bir gardrop  8 adet paketten oluşuyor her paketin içindede birden fazla parçalar var, ürün satışı yaptıktan sonra müşterilerden bize iade, tamir ve değişim olacak ürünler geliyor.

Örnek olarak müşteriden iade ;
1 takım gardrop gelmişse ( Gardrop = 8 paketten oluşuyor ) takım olarak stok kaydını tutabileyim
1 adet  gardrop' a ait paket gelmişse paket olarak stok kaydını tutabileyim
1 adet gardrop'a ait 8 adet paketten herhangi birisinin içerisinden bir parça gelmişse onun stok kaydını tutabileyim.

Şimdi ekleyeceğim örnekte 1 formundaki ÜrünTürü ve ÜrünAdi adındaki iki alanım var StokArtıFrm ve   StokArtıFrm ve StokEksiFrm  aynı alanlar mevcut 1 formundaki ÜrünTürü ve ÜrünAdi alanlarındaki veriyi stok formlarına aktarsın 
- stok formundaki tur alanı eğer takım olarak aktarılmışsa ( Paketno- parçaadi-paketmiktar-parçamiktar alanları pasif olsun) 
- stok formundaki tur alanı eğer paket olarak aktarılmışsa (parçaadi- ürünmiktar-parçamiktar alanları pasif olsun)
- stok formundaki tur alanı eğer parça olarak aktarılmışsa ( ürünmiktar ve paketmiktar alanları pasif olsun)

Hocam benim yapmak istediğim bunlar , bu işin acemisiyim ve yolun başındayım sizler beni yönlendirirseniz ve yardımcı olursanız memnun kalırım yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Stok Hakkında Yardım - Yazar: hey - 10/07/2018, 10:32
Cvp: Stok Hakkında Yardım - Yazar: mehmetdemiral - 10/07/2018, 22:40
Cvp: Stok Hakkında Yardım - Yazar: hey - 12/07/2018, 00:46
Cvp: Stok Hakkında Yardım - Yazar: hey - 12/07/2018, 00:50
Cvp: Stok Hakkında Yardım - Yazar: mehmetdemiral - 13/07/2018, 13:57
Cvp: Stok Hakkında Yardım - Yazar: hey - 13/07/2018, 14:41
Cvp: Stok Hakkında Yardım - Yazar: mehmetdemiral - 15/07/2018, 01:43
Task