Skip to main content

AccessTr.neT

Tablo Yapıları Hakkında

Oğuz Türkyılmaz
Oğuz Türkyılmaz
6
1171

Tablo Yapıları Hakkında

(09/03/2020, 09:57)ozanakkaya yazdı: Merhaba, daha önceki bir konunuzda benzer soru yöneltmiştiniz. Tablonuzdaki alanlara bakarak yorum yapmak imkansız. Bu yapı ile devam edeceksiniz. Uygulamada veri girişi yaparken sorun çıkarsa veya sorgularda sorun çıkarsa tablodaki alanın veri türünü değiştireceksiniz.
 Ozan bey uygulamanın bu bölümünü konuya yüklemiştim sorum alanların veri türleri ile ilgili değilde yukarıda anlattığım şekilde çalışacak bir uygulamada tabloda başka bir alana ihtiyac duyup duymayacağımla ilgiliydi zira Hesap Türleri ile ilgili tablodaki bakiye alanı O hesaptaki para miktarını gösterecek ama Tarih alanına  yada giren ve çıkan Tutar alanlarına ihtiyaç duyulacak mı Çünkü sorgularla İşletme defterindeki bakiye alanına T_Hesap Hareketleri tablosundaki alanlardan bakiye tutarını hesaplatmak nasıl mümkün  olacak  bilmiyorum. Kasa olayı çetrefilli baştan tabloları dogru düzenlemek istiyorum kafamda bakiye olayını nasıl halledeceğimi bu yapıda oturtamadığım için zaten sorum. Üye aidat borçlarının hesaplanması yada taksitli ödenmesi  durumunu ben Borç ve Alacak bilgilerini bir tabloda Taksit yapıldığı takdirde Taksitlerin takibini ayrı tabloda tutarak kendi kafamda çözmüş ve ordan devam etmiştim ama yardımcı olan arkadaşlara göre karışık bulundu ama orda kafamda çözdüğüm için sonuçta oldu burda ise kafamda olayı sorgularla nasıl çözebileceğime dair bilgi olmadığı için sonradan neden böyle yaptınız denmemesi adına konuyu açtım. Yoksa kulağı tersten göstererek yine bir şekilde halloluyor sizlerin sayesinde ama çözüm yöntemi daha kolay olabiliyorsa işlemi zorlaştırmanın anlamı yok siteden pek çok örnek indirdim ve indirmeye devam ediyorum ama benim konuya yakın çalıştırabildiğim bir uygulama kasa olayı bulamadım halen de araştırıyorum. Yine uzun oldu kusura bakmayın. Teşekkürler.
Access Çekirgesi 
[Resim: img-cray.gif]

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Tablo Yapıları Hakkında - Yazar: Oğuz Türkyılmaz - 09/03/2020, 00:01
Cvp: Tablo Yapıları Hakkında - Yazar: ozanakkaya - 09/03/2020, 09:57
Cvp: Tablo Yapıları Hakkında - Yazar: Oğuz Türkyılmaz - 09/03/2020, 11:36
Cvp: Tablo Yapıları Hakkında - Yazar: ozanakkaya - 09/03/2020, 13:30
Cvp: Tablo Yapıları Hakkında - Yazar: ozanakkaya - 09/03/2020, 15:30