Skip to main content

AccessTr.neT

Visial Basic Kodlarını Derleme Yapamıyorum(Sorun Çözülmedi Ama Çözüme İhtiyaç Klmdı)

Visial Basic Kodlarını Derleme Yapamıyorum(Sorun Çözülmedi Ama Çözüme İhtiyaç Klmdı)

Çözüldü #1
Değerli Access üstadları. Ben eski delphi yazılımcısyım. Visual basicten çok anlamıyorum tam olarak sıfırdan proje yazamam ama ufak tefek yorumlama yaparım hatayı tespit edebilirim.  Delphiye ilk başladığımda accessi (mdb uzantılı) programlarımda veri tabanı olarak yıllarca kullandım. Salt acces kullanarak program yazmadım. Sacede veri tabanı işleviyle kullandım. Bazen Sql sorgulama kodlarını yaptırıp programa ekledim. Sonra firebird veri tabanına terfi ettim. Çok sevdiğim bir dostum (onun için yazdığım firebird veri tabanlı programım) benim programı kullanıyor. Sonra extra bir program ihtiyaç olmuş biri ile iletişime geçmiş ve bir program yazdırmış. Benim programım ile de birleşik çalışmakta. Veri çekip veri gönderiyor. Access üzerinden arka planda visial basic kodları var. Programı tam bitirmemiş. Sonra büyük ihtimal anlaşamamışlar program yarım kalmış.  Biten kısımlarda da bazı hatalar var. Benden rica etti bakıyorum. Yalnız programda F11 ile ilgili ekranı açıyorum. Sonra sağ klik ile önce tasarım kısmına giriyorum sonra ilgili nesnenin olay kısmından kod kısmına geçiyorum. Hatalı yeri buluyorum düzeltme kodunu ekliyorum derleme yaptığımda hata alıyorum. Yalnız derleme dışında program normal çalışıyor. Niçin derleme yapmadığını anlayamadım. Aklıma tek gelen Access sürümleri. Hata bundan dolayı olur mu? aldığım hatanın ekran görüntülerini ekliyorum. Birinci resim run yaptığımda aldığım bilgi mesajı. Sonra Run diyerek devam ediyorum. Sonra run time error 3078 nolu (ikinci resim) hata mesajı çıkıyor. Debug yapınca üçüncü resimdeki hata çıkıyor. Currentconnection tablosu nedir? Programın tabloları içinde böyle bir tablo yok. Bu konuda bana yardımcı olabilecek üstadların yorumlarına, sihirli parmaklarına, desteklerine ihtiyacım var. Şimdiden destek olabilecek her arkadaşa canı gönülden teşekkürlerimi iletiyorum.
Son Düzenleme: 30/07/2022, 01:26, Düzenleyen: baloglurecep.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Visial Basic Kodlarını Derleme Yapamıyorum(Sorun Çözülmedi Ama Çözüme İhtiyaç Klmdı) - Yazar: baloglurecep - 29/07/2022, 00:07
Task