Skip to main content

AccessTr.neT

Ürün Ağacı Yapısı Hakkında

Ürün Ağacı Yapısı Hakkında

(15/12/2017, 18:42)mengene2 yazdı: Merhaba alpeki99;

Sanırım internette yabancı sitelerde bir iz buldum. Çözüme ulaştırınca buradan yazacağım inş.

Saygılar

Merhabalar

Sizin gibi bende aynı sorunu yaşıyorum ve bu konu ile ilgili epey araştırma yaptım. tablodan veriyi alıp ürün ağacı şeklinde gösterecek bir çok yapı var ama eskilerin hepsi "mscomctl.ocx"  ihtiyaç duyuyor. Microsoft 32 bit işletim sistemini bırakıp windows 64 bit'e geçtikten sonra Office üzerinden treeview desteğini kaldırmış.  yani acitvex olarak kullanamıyorsunuz.  yani eski yazılan programlar da çalışmıyor. Benzer sorunlara ayar olan 2 arkadaş oturup üşenmeden "mscomctl.ocx" 'e Alternatif olarak sadece Excel office komutları ile hem 32 bit hem 64 bite takır takır çalışan bir control yazmışlar. okuduğum makaleler (bunlara microsoft dahil ) beni bu 2 arkadaşın adresine yönlendiriyor.  "http://www.jkp-ads.com/articles/treeview.asp?AllComments=True"  Excel i- word için Hatta Access için çok güzel bir uygulama örneği hazırlamışlar.. maalesef benim VB code anlama ve yazma kabiliyetim henüz yok.  çok kafa yaoruyorum çözmek için ve yeni öğreniyorum ancak bu tarafta ışık var.  Ekteki örnekler free. indirip kuracalarsan ne dediğimi anlayacaksın.  Access için olan çok süper.  Tablolardaki verileri başka bir form üzerinde ürün ağacı içinde root-node olarak gösterebiliyor hatta node ekleyip silinebiliyor. ama oturup üzerinde epey çalışmak lazım..  keşke biri el atsa da bi yol gösterse.. 

Hayırlı geceler , Herkese Selamlar

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Ürün Ağacı Yapısı Hakkında - Yazar: mengene2 - 11/12/2017, 17:42
Cvp: Ürün Ağacı Yapısı Hakkında - Yazar: Sedat KOÇANAOĞULLARI - 19/12/2017, 20:11
Task